YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın korumaları pankartları toplattı
Erdoğan'ın korumaları pankartları toplattı
Erdoğan'ın korumaları pankartları toplattı
22 Haziran 2008 / 19:33 Güncelleme: 22 Haziran 2008 / 00:00

Batman'da dün TOKİ'nin selzedelere yaptığı 1250 konutun anahtar teslim törenine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık 7 bin kişilik topluluğa hitap etti. Okulların tatil olmasına karşın öğrencilerin toplanıp getirildiği, belediye otobüslerinin ücretsiz insan taşıdığı tören alanına, AKP teşkilatları da kalabalık gruplarla temsil edildi.


AKP Kozluk İlçe yönetimi de törene Kürtçe yazılı Biji Tayyip (Yaşasın Tayyip) ve Serok Tayyip (Başkan Tayyip) yazılı Kürtçe pankartla geldi. Güvenlik kontrolundan geçen Kozluklu AKP'lilerin pankartlarını gören Başbakanlık korumaları hemen müdahale etti. Koruma polisleri pankartları toplatırken, taşıyanların isimleri de aldı.


KOZLUKLULAR TEPKİ GÖSTERDİ


Kozluk Belediye Başkanı AKP'li Hikmet Bahşi, korumaların bu tutumuna anlam veremediklerini belirterek, Başbakanımızı Kürtçe ve Türkçe pankartlarla karşılamak için günler öncesinden hazırlık yaptık. Anlaşılamayan bir nedenle Kürtçe pankartları topladılar dedi.


TRT'de Kürtçe yayın hazırlığı yapılırken buyşle bir uygulamayı anlayamadıklarını söyleyen Bahşi, Başbakanımıza sevgi ve saygımızı pankartlarla göstermek istedik ama izin vermediler, anlamak mümkün değil diye konuştu.
AKP Kozluk ilçe yöneticileri de Kürtçe pankartların siyasi içerikli olmadığını belirterek, Sadece yaşasın ve başkan kelimesi Kürtçe yazılmıştı. Başbakanın korumaları üzerimize geldi, pankartları aldı. TRT'de Kürtçe yayında biji ve serok kelimelerine sansür mü uygulanacak? Bu ne tahammülsüzlük diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler