YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan’ın Köln ziyareti Alman basınında
Erdoğan’ın Köln ziyareti Alman basınında büyük yankı uyandırdı
Erdoğan’ın Köln ziyareti Alman basınında
25 Mayıs 2014 / 14:29 Güncelleme: 25 Mayıs 2014 / 14:33

Almanya’nın tabloid yayın yapan günlük gazetelerinden Bild, Erdoğan’ın Almanya’da kendisini eleştirenlere sert yanıt verdiğini belirterek Başbakan’ın Soma ve yapılan eleştiriler hakkındaki sözlerine yer verdi. Erdoğan’ın sorumlular için ‘gereği yapılacak’ sözüne yer veren gazete ayrıca Erdoğan’ın Türkiye’nin içişlerine karışılmaması yönündeki uyarısına okuyucularına aktardı. Başbakan Erdoğan’ın Soma’da yaşanan maden kazası sonrası birçok kesim tarafından güvenlik standartlarında gereken önlemi almadığı için eleştirildiğini kaydeden gazete Erdoğan’ın Avrupa Parlamentosu seçimleri hakkındaki sözlerine yer verdi.

Ünlü gazetelerden Der Spiegel ise Erdoğan’ın binlerce Türk tarafından bir ‘popstar’ gibi karşılandığını belirtti. Erdoğan’ın bir buçuk saat boyunca konuştuğunu kaydeden Spiegel, 20 bin civarında Türk’ün tezahüratları altında konuşmasını tamamladığını kaydetti. Spiegel haberinde ayrıca Erdoğan’ın Türklerin Almanya’da oy verme hakkına sahip olması yönündeki sözlerine de yer vererek Erdoğan’ın güçlü ve yükselen ekonomi vurgusu yaptığını ifade etti.

Köln’de yayınlanan Kölner Stadtanzeiger gazetesi de Erdoğan’ın hükümete yönelik yapılan saldırılara yanıt verdiğini belirterek Erdoğan’ın Köln ziyaretinde Almanya’da kendisine yönelik yapılan karalama kampanyalarına sert yanıt verdiğini belirtti.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler