YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın hedefinde yine Yargı vardı.
Erdoğan'ın hedefinde yine Yargı vardı.
Erdoğan'ın hedefinde yine Yargı vardı.
16 Mart 2008 / 20:50 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Başbakan Erdoğan, gecelerini gündüzlerine katarak, gençlerin rüyalarını gerçeğe dönüştürmek için çalıştıklarını söyledi.


Erdoğan, 'Halk artık bilnçli. Önüne taş koyan, ülkenin gelişmesini istemeyenleri çok iyi taınyor. Türkiye'de başka hiçbir partinin bu kadar organize, kadın ve gençlik kolları kongreleri düzenleyemiyor. Bu partinin sahibi millettir' dedi.

Erdoğan, AK Parti gençliğine övgüler yağdırdı. 'Bizim gençliğimiz elinde atır ve bıçakla dolaşan gençlik değildir. Bizim gençliğimiz elinde kitap ve bilgisayarla dolaşan gençliktir. Bu sizi diğerlerinden ayırıyor.'

'Eğer Mardin kapı şen olsun diyorsanız, yüreğimiz gönlümüz ebediyien bir olsun diyorsanız, yüreğinizi ortaya koyun. Yüreklerinizi birbirinize daha iyi açın. Yabancı fikirleri aranıza sızdırmayın. O birliktelik ve dayanışmanız yarına daha iyi çıkaracaktır' diyen Erdoğan, bu ülkenin şuanki durumuna iyi bakmalarını isteyerek, 'Sizler siyaseti yozlaştıran değil, zenginleştiren olsun' dedi.

Erdoğan, Mardin'de yapılan eğitim hamlelerine de değindi ve 'Türkiye'de üniversitesi olmayan 9 il kaldı. Onlar da çok yakında üniversitelerine kavuşacak' dedi.

Karayollarının bölünmüş yol icraatlerini eleştirenlere sert cevap veren Erdoğan, 'İşte bunlar hep böyle. Bu yollar hep bizim iktidarımız zamanında yapıldı.' dedi.

Şanlıurfa'dan sonra Mardin'e geçen Başbakan Erdoğan, İl Gençlik Kolları Kongresi'ne katıldı. Burada gençlere seslenen Başbakan Erdoğan'ın konuşması sık sık 'Mardin sizinle gurur duyuyor' sloganlarıyla kesildi.


Başbakan Erdoğan, gençlere yaptığı konuşmada, bundan sonra AK parti sancağını devralan gençlerden siyasetin seviyesini düşürmemelerini istedi. Erdoğan, ülkede yaşayan 70 milyon insanın AK Parti iktidarında huzuru yakaladığını söyledi. Etnik, bölgesel ve kültürel farklılıklara kırmızı çizgi çizdiklerini anlatan Başbakan Erdoğan, "Etnik, dinsel ve bölgesel ayrımcılığa hayır" dedi.


Kimsenin ülkedeki farklılıkları kaşımasına hakkı olmadığını belirten başbakan Erdoğan, "Kim ki bu ülkenin insanları arasındafarklılıklar oluşturuyorsa kötülük yapıyor. 70 milyon insanı eşit, hür ve özgür vatandaşlar olarak görüyoruz" diye konuştu. Bu ülkenin gençlere ihtiyacı olduğunu kaydeden Başbakan Erdoğan, gençlerin fikir ve görüşlerine hayatın her alanında ihtiyaç duyduklarını belirtti.


Gençlere "Asla 'egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' ilkesinden ayrılmayın" çağrısında bulunan Erdoğan, "Demokrasiyi çok görenlerden, ayırım yapanlardan olmayın" dedi.


Türkiye'ye yıllar kaybettiren korku siyasetinin artık gündemden kalkması gerektiğini anlatan Başbakan Erdoğan, "Kabile siyasetini bu ülkenin yakasından düşürün" diye konuştu.


"Adalet yayıldıkça, kalkınma geliştikçe millet ülkesini daha çok sevecek" diyen Başbakan Erdoğan, Mardin ve bölgeye yapılan yatırımlarla ilgili bilgiler verdi. Mardin'e 5 yılda 130 okul yaptıklarını belirten Erdoğan, bunun bin 79 derslik anlamına geldiğini kaydetti.


Mardin'e üniversite açtıklarını ifade eden Erdoğan, iktidarları döneminde 39 üniversite açtıklarını belirtti ve üniversite olmayan 9 ile de üniversite açacaklarını ifade etti. Böylece üniversite konusunda ayrımcılığın ortadan kalkacağını savunan Başbakan Erdoğan, "Bölgelerdeki sosyolojik yapı güç kazanacak. Barış güç kazanacak. Ekonomik anlamda da büyük bir değişim yaşanacak" diye konuştu.


5 yılda GAP'ı 12 katrilyon harcama yaparak bitirmeyi hedeflediklerini aktaran Başbakan Erdoğan, barajların bitmesiyle Güneydoğu'nun tamamen farklı bir hale geleceğini söyledi. Başbakan Erdoğan, "Yüzler, gözler farklı bir şekilde yarınlara bakacak" dedi.


Milli gelirin 79 yılda 181 milyar dolar olduğunu kaydeden Başbakan Erdoğan, kendi iktidarları döneminde milli gelirin 481 milyar dolara çıktığına işaret etti. Bunun çalışarak olduğunu ifade eden Erdoğan, "Her gün daha iyiye gidiyoruz. Kimse bu yürüyüşümüzü durduramaz" şeklinde konuştu.


Konuşmasının sonunda Başbakan Erdoğan, "Beraber yürüdük biz bu yollarda" şarkısını partililerle birlikte okudu.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler