YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın güldüren telefon konuşması
Erdoğan'ın güldüren telefon konuşması
05 Nisan 2013 17:56
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gong törenine katıldığı Borsa İstanbul'un seans salonunda sohbet ettiği borsa çalışanı nişanlı çifte, nikah şahitliği sözü verdi.

Borsa İstanbul AŞ'nin faaliyete başlaması dolayısıyla İstinye'deki merkezinde düzenlenen gong törenine katılan Başbakan Erdoğan, daha sonra Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Vahdettin Ertaş, Borsa İstanbul AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mustafa İbrahim Turhan ile Borsa İstanbul'un seans salonunu gezdi. Burada borsa çalışanlarıyla sohbet eden Erdoğan, nişanlı olduklarını öğrendiği aracı şirket personeli Nilgün Yılmaz ve borsa çalışanı Namık Kemal Aydın ile sohbet etti. Daha sonra Erdoğan, Nilgün Yılmaz'ın annesiyle telefonda bir süre konuştu.
 
Yılmaz'ın annesine kaç çocuk sahibi olduğunu soran Erdoğan, aldığı cevap karşısında, “Sen bizim dediğimizi tutturmuşsun” dedi. Kızının nişanlısıyla hala neden evlenmediğini de soran Erdoğan, “Senin kız nişanlı değil mi? Neden hala bekliyor? Evlilik hayırdır. Evlendiği anda bereket artar. Birbirlerine de yakışmışlar. Nikahı kıymak suretiyle bu işi bitirmek lazım” dedi.
 
Nilgün Yılmaz, bunun üzerine Başbakan Erdoğan'a “Nikah şahidimiz olur musunuz?” diye sordu. Başbakan Erdoğan da “Ben nikah şahidi olacağım, tarihi belirleyelim” diye karşılık verdi.
 
Erdoğan'ın “Uzatmayın bu işi, bu işler uzatılmaz” demesi üzerine damat Aydın, 3 ay içinde nikah kıyacaklarının sözünü vererek, mütevazi bir düğün yapmak istediklerini dile getirdi.
 
Başbakan Erdoğan, “İstersen evinde yap nikahı, ben yine gelirim. İlla düğün salonu şart değil. Düğün salonunda olsun diye düşünüyorsan burada Rifat baba var. Rifat babaya yıkarız bu işi” diye espri yaptı.İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler