YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın elinde 'Sinop' belgeleri var
Erdoğan'ın elinde 'Sinop' belgeleri var
20 Şubat 2013 20:21
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz tutu düzenleyen BDP milletvekillerine hedef alan Sinop'taki olaylara ilişkin, emniyet ve istihbaratın elinde belgeler olduğunu söyledi.

Erdoğan, yaşananlardan dolayı AK Parti'yi sorumlu tutan CHP'ye ise "Bunu kalkıp da AK Parti'ye havale etmeye gayret eden CHP yetkilisinin aynaya çok sık bakması lazım. Aynadan uzak kalmış belli ki. Bu yüzden kirliliklerini göremiyorlar. Bunların hepsi belgelidir. Emniyet ve istihbarat birimlerimizde mevcuttur." cevabını verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Libya Başbakanı Ali Zeydan ile ikili ve heyetlerarası görüşmeler gerçekleştirdikten sonra ortak basın toplantısı düzenledi. Burada kendisine BDP'nin açıkladığı İmralı'ya gidecek üç isim ve BDP heyetinin Karadeniz turuna ilişkin değerlendirmesi soruldu.

 Muhalefetin BDP'nin Karadeniz turu konusundaki eleştirileri hatırlatılan Erdoğan, "Hangi muhalefet onu söylüyor bilemem. CHP'nin bu tür şeyleri söylemesi mümkündür. Resimler kayıtlar Sinop'ta kimlerin olduğunu ortaya koyuyor." dedi.

 Bugün de yazılı medyada özellikle Sinop'taki Belediye Başkanı'nın da işin içerisinde olduğunun ifade edildiğini hatırlatan Erdoğan, "Grup konuşmamda da ifade ettiğim gibi seçilmiş milletvekillerine karşı yapılan eylemin doğru olmadığını açık ve net ifade ettim. İster beğenin ister beğenmeyin onlar milletvekilleridir. Gelirler, yasalar çerçevesinde kendilerine nerede ne yapılması gerektiği zaten bildirilmiştir. Bunu bilirler. Oralarda da bu tür yapmaları gereken çalışmayı yaparlar. Biz öğretmen evinde onları ağırlayacak kadar ev sahipliğinin en güzelini uyguladık. Öğretmen evleri bizimle bağlantılı, Milli Eğitim Bakanlığı'na ait bir yer. Samsun'da ise İçişleri Bakanı'nın valiye verdiği talimatla ki ben de İçişleri bakanıma bunu söyledim, valimiz gereken oradaki faaliyetlerine yönelik onlara ilgi ve yardımı yapmıştır. Bu çerçeve içerisinde çalışmalarını yürütmüşlerdir. Gerek Sinop, gerek Samsun'daki tepkiler, Ankara'ya dönmelerine yönelik karar almalarını gerektirdi ki daha devam ettirmediler. Ankara'ya döndüler. Olayın tamamı budur. Bunu kalkıp da AK Parti'ye havale etmeye gayret eden CHP yetkilisinin aynaya çok sık bakması lazım. Aynadan uzak kalmış belli ki. Bu yüzden kirliliklerini göremiyorlar. Bunların hepsi belgelidir. Emniyet ve istihbarat birimlerimizde mevcuttur." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, BDP heyetinde yer alan üç ismin açıklanmasına dair değerlendirmesinde ise Adalet Bakanı ile bir araya gelip değerlendirmelerini yapacaklarını söylemekle yetindi.

Erdoğan, Libyalı bir gazetecinin Türkiye'nin Libya'ya olan desteği, Libya'da iş yapan Türk firmalarına ilişkin bir soru üzerine de şöyle konuştu: "Libya'dan ayrılan firmaların bir kısmının okullar nedeniyle gibi nedenlerle dönüşler oldu. Yatırımların tamamlanması, yeni altyapı ve üstyapı yatırımlarına şirketlerimizin girmesi mümkün. Birçok firmamızın araç gereçleri orada imha edildi. Depolarda birçok malzemeleri orada bekletiliyor. Projeler ellerinde mevcut olduğu için bıraktıkları yerden devam ederek bunları bitirmeleri söz konusu. Devrimden sonraki süreçle ilgili bu savaşın, bu devrimin bütün kalıntılarını görüntülerini de ortadan kaldırması da şu andaki yönetimin en önemli başarısı olacaktır. Bu konuda Türkiye, Libyalı kardeşlerinin yanındadır. Çok güçlü müteahhitlik firmalarımız var. Bu firmalarla Libya'nın alt ve üst yapısını ele alarak atılacak adımlar, yapılacak yatırımlar Libya yönetiminin başarılı adımları olacaktır. Biz hükümet olarak girişimcilerimiz de yatırımlarının devamı olarak Libya'nın yanındayız."  

CHA

20:59
 // kenan akkuş
soft ergenekonunun hasıraltı edilmesidir. Her kes birbirini suçladığına göre...
3 5 tane ergen, meclisliste gündem oluşturabiliyormuş....
20 Şubat 2013 20:59
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler