YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın 'dönüm noktası' dediği gizli görüşme
"Asker-sivil ilişkilerinde dönüm noktası oldu"
Erdoğan'ın 'dönüm noktası' dediği gizli görüşme
09 Haziran 2009 / 08:31 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Başbakan Erdoğan, dönemin Genelkurmay Başkanı Büyükanıt ile Dolmabahçe'de gerçekleştirdikleri görüşmenin sivil-asker ilişkilerinde bir dönüm noktası olduğunu söyledi.


Dönüm noktası Dolmabahçe


ATV'de Başbakan'la Gündem programına katılan Başbakan Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan Erdoğan, dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ile Dolmabahçe'de yaptıkları görüşmenin iki kişi arasında yapılmış gizli bir toplantı olduğunu belirtti. Görüşme içeriğini 'ebediyete' kadar açıklamayacağını kaydeden Erdoğan, bunun asker-sivil ilişkilerinde bir dönüm noktası olduğunu söyledi.


MAYINDA ANORMAL TEKLİFLER GELDİ


Mayınlı alanların temizlenmesiyle ilgili de açıklama yapan Erdoğan, "Biz bunu ordumuzla konuştuk. '25-30 milyon dolarla yapılabilir' dendi. Biz 'tamam' dedik ödenek ayırdık. Bir süre geçti bize bunu yapamayacaklarını söylediler. Maliye Bakanlığı'na işi bıraktık. Maliye Bakanlığı ülke içinden bunun yapılması için teklif açtı. Yurt içinden çok anormal teklifler geldi. Bunun üzerine işi yurt dışına açtık. 200 metrelik güvenlik sınırı var ve o sınır korunacak. İsrail'i ortaya atanlar bu konu üzerinden bizi vurmaya çalışıyorlar" dedi.


İÇERİDE SORUNLAR ÇIKIYOR


DTP lideri Ahmet Türk'le randevu konusunda ise Erdoğan şunları şöyledi: "Ben randevu vermeyi düşündüm. Randevu vermeyi düşündüğüm ertesi günü 10 tane şehit verdik. Böyle bir noktada randevu veremezdim. Hala terör örgütünü savunuyorlar. Daha sonra yeniden konuşma durumu gündeme geldi. Bu kez mayından 6 şehit verdik. Konu yumuşamaya başladığı anda bir anda içerde başka sorunlar çıkıyor."


Yeni Şafak

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler