YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'ın 6 çocuk hayali
Erdoğan'ın 6 çocuk hayali
Erdoğan'ın 6 çocuk hayali
13 Mayıs 2008 / 13:08 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin konuları değerlendirdi.


Başbakan Erdoğan üç çocuk görüşünde ısrarlı. 2037 yılından sonra Türkiye'nin yaşlı ülkeler sınıfına gireceğini iddia eden Erdoğan, kendisinin 6 çocuk istediğini ancak 4'te kaldığını söyledi.


Erdoğan konuşmasının büyük bölümünü Baykal'a ayırdı. "Antalya için ne yaptın?" diye soran Erdoğan, CHP liderinin 30 yıldır patinaj çektiğini savundu. Erdoğan ayrıca iktidara nasıl gelinebileceğine ilişkin CHP liderine taktikler verdi. İşte Erdoğan'ın partisinin grup toplantısında yaptığı konuşma:


GÜNEYDOĞU PAKETİ ÇOK YAKINDA


Terör örgütüne büyük darbeler verdik. Ne yazık ki 6 kahraman evladımızı da şehit verdik. Terör örgütü yanlızlaşmıştır. Terör hak arama yolu değildir. Kendilerine yol olarak seçenlerin gidebileceği yol yoktur.


Hükümetimiz bataklığı kurutmak için her türlü tedbiri almaktadır. Ekonomik ve sosyal planın ayrıntılarını kamuoyuyla paylaşacağız.


CHP'LİLER ACZ İÇİNDE


Bazı siyasetçiler dünyaya yanlış fotoğraflar yansıtıyor. Hiçbir şey sınırlar içinde kalmıyor. CHP lideri ve sözcülerinin beyanları Türkiye'nin şartlarırnı okumakta ne kadar aciz olduğunu göstermişlerdir. Biz bugüne kadar çağdaşlaşma hedefleri doğrultusunda demokratik değerleri savunduk. Demokratik istikrarı vurgulayarak bugünlere geldik. Tam üyeliği stratejik hedef çizdik.


İstikrar sadece bir ekonomik kavram değil siyasi bir kavramdır. 3 Kasım seçimlerin sonrası Türkiye siyasette ve bunun devamı olarak ekonomik istikrar yakalamıştı.


AK Parti siyasi istikrarın temsilcisidir. Menfaatini istikrarsızlıkta gören siyaset içi ve siyaset dışı aktörler her zaman olmuştur. Siyasetin topyekün güç kaybetmesinden medet umanlar kendi bindikleri dalı kesmiş olurlar.


Dünya ülkelerinin de Türkiye'ye kayıtsız kalmasını düşünemeyiz. Birbirimizden etkilenmeyeceğini düşünmek gerçekçi değildir. Niçin NATO'da birlikteyiz. Niçin oralara girdik? Bunları reddetmek çağdaşlaşma tarihini inkar etmektir.


Türkiye başka bir dünyaya taşınmayacağına göre dünyayı anlamak ve onların bizi anlamasını beklemeliyiz. Herkesi ters istikamette gitmeşyi suçlamayı tercih ediyorlar. Asıl sorun Türkiye'yi içine kapalı yönetenlerin krizden beslenen siyasetçilerin deşifre edilmesidir.


TÜRKİYE''Yİ ALT KÜMEYE ÇEKMEYE ÇALIŞIYORLAR


Kendi içine kapalı ekomoni mümkün değildir. Türkiye Avrupa Birliğine girmeye çalışırken birileri de alt kümeye çekmeye çalışıyor. Siyaset tarzıyla demokrasi anlayışıyla Avrupa Birliği'ne üye olamazsınız. Çağdışı olarak yola devam edersiniz durumunuz budur.


ARAF SÜRESİNİ HATIRLATTI


Sivas'ın ötesine geçemeyenlerin çağdaşlığı konuşmaları mümkün mü? İzmir'in konağını Ankara'nın Kızılay'ını görür. Ama İzmir'in Kadıfekale'sini görmezler. Bunların gözleri var görmezler. Kulakları var duymazlar. Yarın yine yazsın medya. Televizyonlar yine söylesin Araf okudu diye. Ama gerçek bunlar. Konuşamazlar, niçin işlerine gelmez.


Muhalefet gelin siz de kendinizi gözden geçirin. Sayın Baykal "biz 30 yıl önce neysek şimdi oyuz" diyor. O zaman sen aynı yerde patinaj yapmaya devam et. Benim milletin hiçbir zaman iktidar yolu açmayacaktır.


BAYKAL'A İKTİDAR TÜYOLARI


Kendi partine yüzde 20 baraj koyuyorsun sonra da yüzde 10 barajını eleştiriyorsun. Mesele gönüllerde iktidar olabilmektir. Benim milletim cefakardır, vefakardır, seni de taşır. Çalış, dürüst ol, muhabbet sahibi ol, bu millet seni iktidar sahibi yapar.


AB'ye son günlerde yapılan itiraz tam bir hezeyandır. AB'yi laiklik karşıtı göstermeye ise söylenecek söz yok. Demokratik olmadan evrensel değerleri özümsemeden saygın olamayız.


ÖZÜRLÜLERE DESTEK


Özürlülere kişi başına 403 YTL özel eğitim desteği veriyoruz. Üniversite okuyan özürlüler için kolaylıklar sağladık. Yıllık istihdam ortalama özürlüler için 20 bin 200 olmuştur. Borçları sebebiyle hacze maruz kalan 81 bin özürlü vatandaşın borcunu sildik. Özürlülerin annelerine emekli olma imkanı getirdik. Daha ileri hedeflere taşıyıp engelleri kaldıracağız. Özürlü vatandaşlarımıza sağlıklı uzun ömür diliyoruz.


Gerçi bizim için her gün anneler günü. Kalkıp ta farklı yaklaşımlarla anneler günü ilan etmek saygısızlık olur. Bizim inancımızda annelerin ayaklarının altı öpülür. Çünkü cennet anaların ayakları altındadır. Bizim siyasi anlayışımızda aileyi hedefe koyduk. Aile anlayışla yola devam ediyoruz.


Eğer Erdoğan üç çocuk olmalı diyorsa bu nedenle diyoruz. 2050'lili yılları düşünerek söylüyorum. Dinamik güçlü Türkiye istiyoruz. Kuru sıkı bahaneler var ya farklı yerlerden taşınarak ülkemin geleceğini karartmaya çalışıyorlar.


Artış oranınız şu anda giderse 2037'de yaşlanan bir ülke konumuna giriyoruz. Bedeli ağır olur. Bunun bedeli çok ağır olacak bu millete. Ben bunu görüyor. Ben kişisel olarak görüşümü açıklıyor tavsiyemi yapıyorum. Milletime kişisel tavsiyemdir.


KEŞKE 6 OLSA


Kabul eden olur etmeyen olur.. Ben sadece söylüyorum. Ben halimden memnunum. Keşke 6 olsa ama dörtte kaldım. Bütün bunları samimi ve bilimsel olarak söylüyorum. Diğerleri aksine bilim dışı konuşuyorlar.Benim söylediklerimin bilimsel gerçeği var. Onların söyledikleri bilim dışı. Gelişmiş ülkelere bakın bizim durumumuzda olan var mı?


İyi yetiştirme siyasetçilerin sorunudur. Eğer sen hastane okul doktor yetiştirmezsen. Biz laf üretmişiz iş üretmemişiz. Şimdi okullar ve bilişim sınıfları artıyor. Evelallah bu ülke patlayacak. Tohumlamayı yapıyoruz. Neticesini de alacağız.


Güçlü aile değerlerini canlı ve güçlü tutmamız gerekiyor. Türk milletinin kendine has değerleri var. Gelenekleri sağlam tutmalıyız. Aile kültürü geleneksel yapımızın temelidir.


ANTALYA İÇİN NE YAPTIN?


Antalya'ya 25. kez gidişim. Hepsi de açılış ve yatırım içindir. Hamdolsun turistik ziyaret yapmadım. Muhalefet liderleri bunları görmez. Hastanelerde merdiven altlarına sedye konulup burada tedavi ediliyordu. Bunları ortadan kaldırdık. 5.5 yılda 3 modern hastane kazandırdık.


Kepez'in dili olsa. Sokak araları bataklık halindeydi. Şimdi ayağınızın çamura değeceği yer kalmadı. Baykal'a duyrulur. Baykal diyor ya "Antalya için ne yaptı?" Eğer hastaneye giderseniz hastaneleri görürsünüz.


İlk defa katlı köprülü kavşaklarla Antalya tanıştı. Antalya'ya bir şey yapsaydınız ya. Ara ara iktidar oldunuz. Niye bunlar laf üretir biz iş üretiriz. Milletimiz bu tarz aktörleri çok işi tanıyor. Ne yaptınız Antalya için diye sordum inanın cevap gelmedi.


BİZ YOL ONLAR KUYU KAZIYOR


Krizden başka tahribattan başka eser var mı? Dikkat edin biz yol yapıyoruz onlar kuyu kazıyor, biz eser üretiyoruz onlar kriz üretiyor. Biz aydınlatıyoruz. onlar karartmanın peşinde.


ERDOĞAN GALATASARAY'I UNUTTU CİMBOMLU VEKİLLER HATIRLATTI


Kocaeli ve Antalya'yı süper lige çıkmalarından ötürü kutluyorum. (Erdoğan Galatasaray'ı unutunca vekillerden itiraz sesleri yükseldi. Erodoğan gülümsedi) Bu arada kendilerini kutladık. Kaptanı, başkanı aradık tebriklerimizi sunduk. O konuda vefakarız. Tabi Galatasaraylılar Seyrantepe'yi unutmasınlar.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler