YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan:G-20 liderler zirvesi çok farklı olacak!
İş dünyasına seslenen Erdoğan Antalya'da yapılacak olan G-20 Zirvesi'ne dikkat çekip, katkı vermeleri konusunda çağrıda bulundu.
Erdoğan:G-20 liderler zirvesi çok farklı olacak!
08 Mayıs 2015 / 17:35 Güncelleme: 08 Mayıs 2015 / 17:37

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde düzenlenen B20 Türkiye İş Dünyası Liderleri Forumu'nda konuştu.

Büyük önem taşıyor

G-20 çatısı altında önemli adımların atılmaya başlandığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Bu platformda alınan kararlar yakından takip ediliyor. Aktif bir G-20 üyesi olarak biz de ciddi katkı veriyoruz. G-20 gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeleri kapsayıcı bir uluslararası yapıya sahip. Bu yapı farklı politik sistemleri olan ülkelerin karşılaştıkları sorunlar için büyük önem taşıyor. Ülkeler arasındaki ekonomik bağların güçlendiği bu platform yardımcı oluyor.'' dedi.

Özel sektörün yolunu açıyoruz

Özel sektör yolu ile büyüme ve istihdam oluşturmadan yana olduklarını ve küresel ekonomide de büyümeye ulaşmak için özel sektörün daha çok yatırım yapmaya ihtiyacı olduğunu söyleyen Erdoğan, ''Bizler hükümetler olarak sizlerin yolunu açmaya gayret ediyoruz.'' diye konuştu.

Ekibe güveniyor ve destekliyorum

Antalya'da 15-16 Kasım'da yapılacak olan G-20 Liderler Zirvesi'nin bugüne kadar yapılanlardan her açıdan çok daha farklı olacağını söyleyen Erdoğan,  ''G-20'nin daha sağlıklı bir yapıya kavuşması için B-20'nin yürüttüğü çalışmaları önemli buluyorum. İş dünyasını güçlü bir şekilde temsil eden B-20 ekibine güveniyoruz. Çalışmaları yakından takip ediyorum ve destekliyorum.'' dedi.

İş adamlarına çağrı

Bundan önce yapıldığı gibi istişarelerin sürekli ön planda olmaya devam edeceğini de aktaran Erdoğan, iş adamlarına Antalya sürecine katkı sağlamaları yönünde çağrıda bulundu.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler