YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Yavuz Bingöl'e destek
Erdoğan'dan Yavuz Bingöl'e destek
06 Aralık 2014 12:56
Cumhurbaşkanı Erdoğan, birlikte Yemen Türküsü'nü söyledikleri Yavuz Bingöl'e linç kampanyası başlattıklarını belirterek, "O sanatçımıza söylemediklerini bırakmadılar" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ASKON'un 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bütün sanatçılarımıza açık açık sesleniyorum: Cesur olun. Mahalle baskısına, dayatmalara, tekellerin tuzaklarına karşı cesur olun. Hiçbir sanatçımızın tahkir edilmesine, linç edilmesine, dışlanmasına asla izin vermeyecek, hakkın, hakikatin ve onların yanında dimdik durmayı sürdüreceğiz" dedi.

Sizin söylemediklerinizi söylediği zaman 'tu kaka mı' diyeceksiniz?

"Yani bütün sanatçılar sizin gibi düşünmeye mecbur mu?  Mahkum mu? Böyle bir şey olabilir mi?  Sizin söylemediklerinizi söylediği zaman 'tu kaka mı' diyeceksiniz? Evet bunlardaki zihniyet bu. Anlayış bu. Bunu sadece o sanatçımıza değil. Hakikati söyleyen kim olursa olsun, onayapıyorlar. İşten en son Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'nü alan değerli yazarımız Alev Alatlı'ya da bunu yapıyorlar. Akil İnsanlar Heyeti içinde yer alan birçok sanatçımıza, gazeteci, düşünürlere de bunu yaptılar"

"O sanatçımıza söylemediklerini bırakmadılar"

"30 Ağustos resepsiyonunda, çok değerli bir sanatçımızla Yavuz Bingöl. Yemen Türküsü'nü birlikte söyledik. Aman Allahım. O sanatçımıza söylemediklerini bırakmadılar. Çözüm süreci toplantısına katıldığı için yapmadıklarını bırakmadılar. Şu anda hala Türkiye'nin bu büyük sanatçısını linç etmek için ellerindeki her vasıtayı kullanıyorlar. Niye  Sen nasıl olur da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile yan yana böyle bir resim verirsin  Aynı fotoğraf karesine nasıl girersin  Böyle bir zihniyet olabilir mi  Böyle bir baskıcı anlayış olabilir mi  Hani siz sanata değer veriyordunuz  Hani siz sanatçının yanındaydınız"

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler