YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Yahudilere 'Hamursuz' mesajı
Erdoğan'dan Yahudilere 'Hamursuz' mesajı
15 Nisan 2014 11:12
Başbakan Erdoğan, Yahudilerin Hamursuz Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, barışı ve tüm inançlara saygıyı esas alan bir geleneğin mensubu olarak, Musevi vatandaşların da dün olduğu gibi bugün ve yarın da kendi dinlerini, örf ve adetlerini özgürce yaşayabilmelerine büyük önem verdiklerini belirtti.

Yahudilerin Mısır'daki esaretten kurtulup özgürlüklerine kavuşmalarını simgeleyen Pesah'ın, Musevilik inancının en önemli bayramlarından biri olduğunu anımsatan Başbakan Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

"Musevilik inancının müntesiplerini, 'Hamursuz' olarak da adlandırdıkları bu dini bayramları vesilesiyle en içten duygularımla tebrik ediyorum.

Barışı ve tüm inançlara saygıyı esas alan bir geleneğin mensubu olan bizler, Musevi vatandaşlarımızın da, dün olduğu gibi bugün ve yarın da, kendi dinlerini, örf ve adetlerini bu coğrafyada özgürce yaşayabilmelerine büyük önem veriyoruz.

Bu yıl 14 Nisan'da başlayan ve 22 Nisan akşamı sona erecek olan Pesah münasebetiyle, kendi vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm Musevilere en iyi temennilerimi sunuyor, huzur ve esenlikler diliyorum."

 

AA

11:41
 // Rasim DUMAN
Yahudiler tarih boyunca kendilerine uzatılan her eli ısırdılar. Esasen boyle "insani" tavır ve hislere hiç te layık degiller, ama Başbakanımız boyle bir mesaj yayınlıyorsa "hikmet-i hukumettir" der ve susarız. rsm-dmn@outlook.com...
15 Nisan 2014 11:41
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler