YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan torunlarıyla ilgili özel açıklama
Erdoğan'dan torunlarıyla ilgili özel açıklama
29 Mart 2013 21:19
Başbakan Erdoğan, çözüm süreciyle ilgili açıklamalar yapmak için katıldığı programda torunlarına olan sevgisinide anlattı.

Başbakan Erdoğan, Kanal D ve CNN TÜRK ortak yayını sonunda gazeteci Hande Fırat,'ın  "Torunlarınıza vakit ayırıyor musunuz?"  sorusuna "Onlar İstanbul'a gelme sebebim" diye yanıt verdi.

Programın moderatörlüğünü yapan CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat, programı bitirmeden önce Başbakan Erdoğan'a son bir soru sormak istediğini söyledi. Kendisinin de kızı bulunduğunu ve kızının okuldaki tenefüs sürelerinin uzatılmasını istediğini hatırlatarak "Torunlarınızı görüyor musunuz? Böyle talepleri oluyor mu?" diye sorması üzerine Başbakan Erdoğan; "Olmaz olur mu? İstanbul'a gidişimizi daha çok onlar sağlıyor. Onları görmek için özellikle gidiyoruz. Ve şuanda benim iki büyük torunum var, onlar ilkokula başladılar bu sene. Ve ikisi de oğlan. Ufak kız o da 3 yaşında falan. Fakat tabi üçü de insana farklı bir canlılık getiriyor, güç katıyor. Ve eşim de, ufak kızım da sadece onları görmek için özellikle 'İstanbul'a biran önce gidelim' diyorlar. Bazıları 'evlat torundan daha fazla sevilir' diyorlar ama tam tersi. Torun evlattan daha fazla seviliyor. Ve onların hele 'dedeciğim' demesi bambaşka" diye konuştu.
 
"Onun için ben en az 3 çocuk derken boşuna söylemiyorum yani. Bunun bir anlamı var" diyen Başbakan Erdoğan, Gazeteci Hande Fırat'a da aynı tavsiyede bulunarak "Onun için sen de az da kalma yani" dedi. Konuk gazetecilerin ise "Biraz geçti" demesi üzerine Erdoğan, "Daha dur bakalım, daha çok alınacak mesafe var" diyerek espiri yaptı.
 
Başbakan Erdoğan konuşmasını ise "Kim nederse desin, biz büyük bir ülkeyiz. Tarihi iyi okumamız lazım ve biz o tarihimizin bize verdiği, ruh köklerimize verdiği canlılıkla yeniden inşallah düştüğümüz yerden ayağa kalkıyoruz, kalkacağız" diyerek bitirdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler