YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan teşkilata sandık uyarısı
Erdoğan'dan teşkilata sandık uyarısı
10 Mart 2014 00:30
Derin örgütlenmenin sandık oyunuyla AK Parti'yi aşağı çekmeye çalışacağını söyleyen Başbakan Erdoğan, teşkilatını uyardı: Seçim günü her ihtimali göz önünde tutun. Bunlar her türlü çirkinliği yapabilirler.

30 Mart Yerel Seçimlerde Paralel Yapı'nın sandıkta ve seçim sonuçları üzerinde provokasyona yönelme ihtimali Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı da harekete geçirdi. Muhtemel sandık oyununa karşı alınacak tedbirleri kurmaylarıyla görüşen Erdoğan, cuma günü de il ve belediye başkanlarını uyardı.

Edinilen bilgilere göre; Erdoğan, teşkilatından seçim öncesinde olduğu kadar, 30 Mart'ta da çok dikkatli hareket etmelerini istedi. Başbakan'ın şu uyarıları yaptığı öğrenildi:

Millet itibar etmedi ama

Hedefleri 30 Mart Yerel Seçimlerinde bizi aşağı çekmek. Bunun için her yolu deniyorlar. Montaj kayıtlarını gördünüz. Bundan sonra da farklı spekülasyonlarla, sosyal medyayı ve yandaş basını kullanarak kamuoyunu etkileme çabalarını sürdüreceklerdir. Milletimiz sergilenen oyuna itibar etmedi. Biz de her tedbiri almaya devam ediyoruz.

Sandıkları boş bırakmayın:

Seçimlere 23 gün kaldı. Ev ev dolaşarak, yapılan bu propagandayı boşa çıkaralım. İl il meydanlarda, toplantılarda ve yayın organlarında yoğun bir tempoyla bu süreci en iyi şekilde geçirmek için çalışıyoruz. Seçim günü de her ihtimali göz önünde tutmanızı bekliyorum. Çünkü bunlar her türlü çirkinliği ve manipülasyonu yapabilirler. Sandıkları bir an olsun boş bırakmayın. Tutanaklar Genel Merkez'e ve YSK'ya sağlıklı bir şekilde ulaşıncaya kadar uyanık olun.

Sandık timleri hazır bile

Parti yönetimi, her sandık için bir asıl, bir yedek sandık müşahidi görevlendirdi. Sayım sonuçlarıyla ilgili tutanaklar tutulurken, bunlar bir yandan da AK Parti Genel Merkezi'ndeki Koordinasyon Merkezi'ne gönderilecek. Sonuçlar hemen analiz edilecek. YSK'ya ulaştırılacak sonuçların bir kopyası AK Parti'de de olacak.

 

AKŞAM

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler