YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan sonra en çok onu dinlediler
Erdoğan'dan sonra en çok onu dinlediler
05 Eylül 2014 19:45
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız: “Cumhurbaşkanımızdan sonra en fazla dinlenen kişi olduğum söyleniyor” dedi.

ABD, İngiltere ve Almanya gibi ülkelerin Türkiye’yi dinlediği, bu kapsamda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın da enerji projleri nedeniyle dinlenen yerlerden biri olduğu yönündeki iddialara gönderme yapan Bakan Taner Yıldız, “Cumhurbaşkanımızdan sonra en fazla dinlenen kişi olduğum söyleniyor” dedi. 

Bakanı Taner Yıldız, Ekonomi Muhabirleri Derneği’nin toplantısında iddialara değindi ve cep telefonunu kullanmaya devam ettiğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Galler temasları sırasında ABD Başkanı Barack Obama ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüşerek, uluslararası dinleme iddialarını da gündeme getireceğini hatırlatan Yıldız, şunları söyledi:
 
“Bakanlıktaki toplantılarda cep telefonum yanımdadır. Böyle bir rekor içerisinde de bulunmayı tercih etmezdim. Cumhurbaşkanımızdan sonra en fazla dinlenen kişi olduğum söyleniyor. Gizlimiz saklımız yok. Hukuken bunu yapma hakkına sahip misiniz? Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanını, başbakanını, bakanını ve kurul üyelerini dinleme hakkına sahip misiniz? Şöyle bir savunmayı hiç kimse gerekçelendirilemez; biz aslında başkasını dinliyorduk, dinlerken siz takılmışsınız. Devlet, hükümet başkanlarıyla ve ilgili meslektaşlarımla yaptığım görüşmeler var. Hangisini ayıklayacaksınız da, dinleyeceksiniz?”
 
‘IŞİD petrolü almadık’

 
Irak’tan petrol akışı ve sevkıyatının durumuna ilişkin de konuşan Yıldız, Kuzey Irak petrolünde 13. tankerin sevkıyatının tamamlandığını bildirdi. IŞİD’den petrol alındığına dair iddialar ortaya atıldığını hatırlatan Yıldız, “IŞİD’den petrol aldığımız külliyen yalandır. ‘İsrail’e jet yakıt ihracatı yapılıyor’ iddiasından beslenemeyenlerin yeni bir yemeği olarak görünüyor. Ama tabii ki bunu kimse yemez. Bizim aldığımız petrol, Irak’ın petrolüdür” dedi.
 
Allah’ın tasarrufu
 

Elektrik arzıyla ilgili sıkıntı olmadığını belirten Yıldız, enerji kaynaklarının yeniden fiyatlandırılmasına yönelik de, hidroelektrik santralleri özelleştirirken yağış miktarlarını değil santralleri garanti ettiklerini vurguladı.
 
Yıldız, “O yüzden fiyatlama mekanizmalarını değiştirmemiz de doğru olmaz. Oraya artı bir kaynak aktarmamız, fiyatlarını değiştirmemiz doğru olmaz. Allah’ın tasarrufunda olan bir konuyu bizim taahhüt etmemiz doğru olmaz” diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler