YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Sinanoğlu mesajı
Erdoğan'dan Sinanoğlu mesajı
20 Nisan 2015 13:03
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vefat eden Türk bilim adamı Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu için bir taziye mesajı yayınladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vefat eden Türk bilim adamı Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu'nun sadece Türkiye'de değil tüm dünyada bilimsel çalışmaları, yayınları ve kuramlarıyla her zaman saygıyla yad edileceğini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, kuantum kimyacısı, kuramsal kimyacı ve moleküler biyolog Prof. Dr. Sinanoğlu'nun vefatı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Değerli bilim adamı Prof. Dr. Sinanoğlu'nun vefatını derin bir teessürle öğrendiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

''Dünyanın seçkin bilim adamları arasında yer alan Prof. Dr. Sinanoğlu, sadece ülkemizde değil tüm dünyada bilimsel çalışmaları, yayınları ve kuramlarıyla her zaman saygıyla yad edilecektir.
Türkçemizin bilim dili olması yönündeki gayretleriyle de dikkatleri çekmiş olan merhum Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu'na, Allah'tan rahmet niyaz ediyor, ailesine, sevenlerine ve bilim dünyamıza başsağlığı diliyorum.''

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler