YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan seçimler sonrası ilk açıklama
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Kasım seçimleri sonrası yazılı açıklama yaptı. Erdoğan, “Tek başına iktidar olan Ak Parti’yi, Genel Başkanı ve Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu’nu kutluyorum" dedi.
Erdoğan'dan seçimler sonrası ilk açıklama
02 Kasım 2015 / 08:22 Güncelleme: 02 Kasım 2015 / 08:48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Kasım seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarıyla ilgili yazılı açıklama yayımladı. Erdoğan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye, çok partili siyasi hayatımızda bir ilk olan, 7 Haziran seçimlerinin tekrarı mahiyetindeki 1 Kasım erken genel seçimlerini, demokratik bir olgunluk içinde tamamlamıştır. Seçim sonuçları, milletimizin tercihinin, 7 Haziran’da risk altına giren istikrar ve güven ortamına sahip çıkmaktan yana olduğunu göstermiştir. Türkiye’yi 13 yıldır tek başına yöneten AK Parti, bu sonuçlara göre, önümüzdeki 4 yıl için milletimizden yeniden yetki almıştır.

Bu seçim sonuçları, farklı kesimler için, farklı anlamlar içeren çok önemli mesajları bünyesinde barındırmaktadır. En önemli mesaj, hiç şüphesiz, bölücü terör örgütü ve onun güdümündeki yapılara yöneliktir. Türkiye’nin üzerine 7 Haziran sonrasında yeniden silahın, bombanın, şiddetin, kanın, gözyaşının, velhasıl terörün karanlık yüzünün gölgesini düşürmeye çalışan o yapıya, bölge halkı başta olmak üzere aziz milletimiz güçlü bir cevap vermiştir. Baskıyla, tehditle, kan dökmekle, can almakla demokrasinin, milli iradenin, hukukun, kalkınmanın yan yana olamayacağı, 1 Kasım’da bizzat milletimiz tarafından söz konusu kesimlere açık ve net bir şekilde belirtilmiştir. Milletimiz 1 Kasım seçimleriyle, ülkemizin birlik, beraberlik ve bütünlüğüne sahip çıkma yönünde güçlü bir irade ortaya koymuştur. Bu iradeye herkesin saygı göstereceğine inanıyorum.”

1-20151102080221.jpg

“BAŞBAKAN SAYIN AHMET DAVUTOĞLU’NU KUTLUYORUM”

Erdoğan, 1 Kasım seçimlerinin bir diğer önemli mesajının da, diğer muhalefet partilerine ve onların liderlerine olduğunu belirttiği açıklamasında, “Sonuçlar, 7 Haziran seçimlerinde ikinci ve üçüncü olan partilerin, eskiden beri sergiledikleri uzlaşmaz ve rövanşist tavırlarını koalisyon görüşmelerinde de sürdürmelerinin, milletimiz tarafından tasvip edilmediğini göstermiştir. Aziz milletimiz, istismar ve polemik siyasetini değil, hizmet, proje ve vizyon siyasetini tercih ettiğini 1 Kasım seçimlerinde açıkça beyan etmiştir. 1 Kasım seçimlerinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bu demokratik yarışta yer alan tüm partilerimizi, sandığa gidip oy kullanmak suretiyle milli iradenin tecellisini sağlayan tüm vatandaşlarımızı tebrik ediyorum. Tek başına iktidar olan AK Parti’yi, Genel Başkanı ve Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu’nu kutluyorum. Sandıkta ortaya koyduğu irade ile Türkiye’nin geleceğine, 2023 hedeflerine sahip çıkan milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Erdoğan, sabah namazı çıkışı da açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan sabah namazını Eyüp Sultan'da kıldı, sabah namazının ardından ise vatandaşlarla selamlaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan namaz çıkışı gazetecilere açıklamalarda bulundu:

-Koalisyon görüşmeleri sonuç vermeyince yine milli iradeye müracaat ettik. Mili irade dün 1 Kasım itibariyle istikrardan yana tecelli etti. Acaba dünya medyası niçin bizim ülkemizle bu kadar ilgilenirken kendi ülkeleriyle ilgilenmiyorlar niye milli iradeye saygı duymuyorlar manidar olan budur. Sizin demokrası anlayışınız bu mu?

 

sayın yalçın topçu görevinde kalmalı. o gerekli ve güvenilir bir dava ad
 // hursit dilaver
sayın cumhurbaşkanımız ,sayın yalçın topçunun görevinde kalmasını sağlamalıdır. kendisi zaten malum ki, en güvenilir dava adamıdır ve muhsin başkanın da akrabasıdır. sayın tugrul bey gibi en güvenilir zatlardır. yalçın bey ve tuğrul bey gibi MGKya girebilecek güvende insandır. sakın kendisini tanıyorum falan sanmayın. tanımam.ama dava üzere olmak ayrı bir sorumluluk gerektiriyor.bir parti liderine verilen sırrın yarım saat sonra faş edildiğini gören başbakanın sitemini unutmayın....
02 Kasım 2015 Pazartesi 16:45
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler