YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Özgecan'ın ailesine hediye
Erdoğan'dan Özgecan'ın ailesine hediye
01 Mayıs 2015 20:30
Mersin'in Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın adı, ailesinin yaşadığı sokağa verildi.

Barış Mahallesi muhtarı Metin İlkyaz ve mahalle sakinlerinin  girişimiyle 4508. Sokak adının "Özgecan Aslan Sokağı" olarak değiştirilmesi  dolayısıyla düzenlenen törene, Özgecan'ın annesi Songül, babası Mehmet,  kardeşleri Beste ve Barış Ali Aslan ile vatandaşlar katıldı.

Mehmet Aslan, yaşadıkları sokağa kızının isminin verilmesinden  mutluluk duyduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
 
Aslan, "Güzel kızımın isminin ölümsüzleştirilmesi adına samimi ve  tamamen iyi niyetli bulduğum bu girişimi saygıyla karşılıyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabulü
 
Mehmet Aslan, törenin ardından, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ın aileyi kabulü hakkında  gazetecilerin sorularını yanıtladı. 
 Erdoğan ile görüşmenin, kendilerini onurlandırdığını vurgulayan Aslan,  "Bizi kabul buyurdu, onurlandırdı, şereflendirdiler. Çok memnun kaldık.  Kendileri, Barış ve Beste, ben ve eşimle çok hassasiyetle ilgilendiler.  Kendilerine de ifade ettiğim üzere, bizi bu şekilde onurlandırmış olmakla  müşerref olduk. Barış'a ve Beste'ye birer tablet hediye ettiler. Bana çok güzel  bir kravat hediye ettiler. Allah razı olsun. Gerek mahkemeyle ilgili gerekse  başka Özgecan'ların bu şekilde kaybolmaması adına devletimizin büyük hassasiyet  göstereceğine inanıyorum. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun  diyorum" diye konuştu.
AK Parti İl Başkanı İsmail Taşpınar'ın da kendileriyle yakından  ilgilendiğini belirten Aslan, teşekkür etti.
 
 Geçen süreçte acılarını ailece yaşayamadıklarını ifade eden Mehmet  Aslan, "Yavrumuzun yokluğunu, acısını her geçen gün yoğun bir şekilde  hissediyoruz. Acımızı yeni yaşamaya başladık" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler