YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan öğrenecek değiliz
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, MHP'ye yönelik eleştirilerine cevap verdi.
Erdoğan'dan öğrenecek değiliz
27 Mart 2012 / 13:46 Güncelleme: 27 Mart 2012 / 14:07

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ''şehitlik, gazilik ve malullük kapsamının daha da genişletileceğini, şehit yakınları ile gazilere geniş imkanlar sunulacağını'' söylediğini hatırlatarak, ''Ancak 'yeni' diye takdim edilen hazırlıkların, eski uygulamanın lokal onarımından ve iyileştirmesinden başka bir manaya gelmediğini de ifade etmek isterim'' dedi.

Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanun teklifinin Genel Kurul'da görüşülmesine başlanacağını anımsattı.

MHP milletvekillerinin gerekli çalışmaları yaparak, görüş ve eleştirilerini, demokratik adap ve seviye sınırları içerisinde milletin bilgisine sunacağını belirten Bahçeli, ''Dileğim Adalet ve Kalkınma Partisi'nin inadından vazgeçerek uzlaşmaya yanaşması, ana muhalefet partisi Cumhuriyet Halk Partisi'nin sakin ve soğukkanlı bir şekilde demokrasinin ruhuna uygun hareket etmesidir'' diye konuştu.

''Türkiye, risk ve tehditlerle çevrelenmiş ve tuzaklanmış bir dar boğazdan geçmektedir'' ifadesini kullanan Bahçeli, ''İç ve dış gelişmelerin tetiklediği ağır sorunlar, çözüm bekleyen problem alanları gün geçtikçe katlanmakta ve maalesef kökleşmektedir. Ne acıdır ki aziz milletimiz kurulan taviz ve teslimiyet çarkının içinde törpülenmekte ve zaafa düşürülmektedir'' dedi.

Bahçeli, Şırnak'ta, teröristlerle girdikleri çatışmada şehit düşen polislere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu. Bahçeli, şöyle devam etti:

''Defnedildikleri yer yalnızca toprak olmayıp, aynı zamanda bizim yüreğimizdir. Merhum şairimiz Mithat Cemal Kuntay'ın dizelerinde ifade bulduğu gibi 'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.' Bizim aklımızdan şehitliği ve şehit cenazelerini siyasetin dar mahzenlerine sıkıştırmak ve istismar etmek asla geçmemiştir. Onların son yolculuklarında dini ve milli vecibemizi yapmak dışında da bir eğilimimiz ve tercihimiz katiyen bulunmamıştır.

Bu çerçevede Başbakan Erdoğan'ın, geçtiğimiz hafta bizi hedefine alan mesnetsiz ve temelsiz sözleri aslında kendi çarpık zihniyetinin yansımasından başka bir anlama gelmemiştir. Bizim şehitleri ve şehit cenazelerini siyasi protesto gösterisine dönüştürdüğümüz, bunun da milli, manevi değerlerimiz ve şehitlerimizin aziz hatırası adına son derece çirkin, sorumsuz, edep ve adap dışı bir davranış olduğu Başbakan’ın ağzından işitilmiştir.

Şu kadarını ifade etmeliyim ki, şehitliğin anlam ve önemini, onları Hakk'a uğurlarken son görevimizi nasıl yapacağımızı Başbakan Erdoğan'dan öğrenecek ve onun çizdiği sınırlarla bilecek değiliz. Başbakan, şehitleri kelle olarak tarif ettiğini unutmuş ve düştüğü müfterilik çukurunun boyutu kendisinin aklını başından almıştır.

Allah'a hamdolsun ki Milliyetçi Hareket'in hiçbir mensubu şehide kelle, katile sayın diyecek bir çürümüşlüğün tarafı ve kesimi olmamıştır.'' AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler