YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Erdoğan'dan kurtulabilir miyiz" operasyonu
"Erdoğan'dan kurtulabilir miyiz" operasyonu
31 Ocak 2014 17:54
Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, “30 Mart’ta seçim sandığı milletin önüne konulacak ve millet kararını tekrar verecek. Ben milletimizin doğru karar vereceğine olan inancım tamdır”

Başbakan Yardımcısı İşler, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Opak  ve yönetim Kurulu üyeleri,  şube başkanları temsilcilerinden oluşan heyeti kabul etti.

Başbakan Yardımcısı İşler, 17 Aralık ile başlayan süreçle ilgili yapmış olduğu değerlendirmelerde şunu söylediğini belirterek, “Bu ekonomik kriz çıkartmak girişimi olarak bunu görüyorum. Şimdiye kadar AK Parti döneminde 11 yıl içerisinde zaman zaman bir takım siyasi krizler çıkarılmak istendi ama başarılı olunamadı. Şimdi acaba ekonomik kriz çıkarır da buna müteakip bir siyasi krizle AK Partiyi hükümetten uzaklaştırabilir miyiz, Tayyip Erdoğan’dan kurtulabilir miyiz? Operasyonu olarak değerlendiriyorum. Ama bu operasyonun görünen hedefi sayın başbakanımız ve AK Parti hükümeti olmak ile birlikte esas itibariyle görünmeyen hedef Türkiye’dir. İşte 230 milyar dolarlık gayri safi milli hâsıla. Bu dönemde 820 milyar dolarlara çıktı ve 2023 hedeflerimizi de açıkladık o da 2 trilyon 100 milyar dolar gibi bir rakam. Buna Allah’ın izniyle ulaşabilecek güç, potansiyel, millet olarak bizde var” diye konuştu.  Bu güne kadar ekonomik olarak büyümenin önünde ki en büyük engellerden bir tanesinin Türkiye’nin 30 yıldır karşı karşıya olmuş olduğu terör belası olduğuna dikkat çeken İşler açıklamasına şöyle devam etti:

“Bu terör belası da çözüm süreci ile 1 yıldır hal yoluna girdi. Türkiye 20213 hedeflerine koşar adımlarla ilerleyecek. Türkiye’nin ilerlemesi, gelişmesi, büyümesi, kalkınması belli ki bu dönemde son 11 yılda birilerini ciddi şekilde rahatsız etmiş. Maalesef bir takım dış mihratlar ve bunların içerde ki uzantıları Türkiye’yi böyle bir karıştırma operasyonuna kalkıştılar. Milletimizin iradesine, sağduyusuna güveniyoruz. Bu ülke demokratik bir ülke. Ortalama 2 yılda seçim sandığının milletin önüne koyulduğu bir ülke. 30 Mart’ta seçim sandığı milletin önüne konulacak ve millet kararını tekrar verecek. Ben milletimizin doğru karar vereceğine olan inancım tamdır. Bu yaşanan süreç 2002 de ki zayıf ekonominin 2014 yılına geldiğimiz de ne kadar güçlendiğini gördük. Biz ekonomimizin gücünü de bu yaşanan olaylarla da test emiş olduk. Borsa da kısmi bir düşüş olmakla birlikte, dolar da, döviz kurlarında oynamalar olmasına rağmen ülkemizin ekonomisi sapasağlam ayakta durabilmektedir.”

MÜSİAD Genel Başkanı  Opak, hem hayırlı olsun ziyareti, hem de gündeme yönelik görüşlerini kısa bir şekilde ifade etmek amacıyla bu görüşmeyi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bu güne kadar yalnız kalmak pahasına olsa da doğru bildikleri bir şey varsa onu söylemeye gayret ettiklerini belirten Opak, şöyle devam etti:

“Bundan sonra da söyleyeceğiz. Bu faiz olayında olduğu gibi de olacak, 17 Aralık sürecinde olduğu gibi de olacak, inşallah yaşanmaz ama başka olaylar gelirse de o zaman da doğru bildiklerimizi söyleyeceğiz.”

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler