YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sandık cevabı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, elektrikler kesilirse sandıklara oturun diyen Kılıçdaroğlu'na öyle bir cevap verdi ki...
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sandık cevabı
29 Mayıs 2015 / 18:39 Güncelleme: 29 Mayıs 2015 / 18:42

Cumhurbaşkan'ı Recep Tayyip Erdoğan Adana'da halka hitap etti. Erdoğan elektrikler kesilirse sandıklara oturun diyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na "Neden sandıklara oturuyorsunuz siz tavuk musunuz?" diye sordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

-12 Yılda Adana'ya 20 katrilyon liralık yatırım yaptık. Birileri gibi kuru sıkı atmıyoruz. Cumhurbaşkanı oldum diye Adana'yı bir kenara bırakmadım. Takip ediyorum. Çünkü biz istismar siyaseti yapmıyoruz.

Gücünüz yetiyorsa çıkın ortaya

"Bunlar, imam hatipleri kapatmayı vadediyorlar, din derslerini kaldırmayı vadediyorlar. İşte Van'da gördük, musluklardan kan akıtmakla tehdit ediyorlar. Ey, aydın geçinenler, siz bunlarla beraber mi hareket ediyorsunuz? Bu ne menem iştir? Milleti, partileri barajı geçemezse kaos çıkarmakla tehdit ediyorlar. Hadi oradan. Hangi kaosu çıkarmaya gücünüz yetiyorsa çıkın ortaya. Bilesiniz ki bunun bedelini ağır ödersiniz. Siz, bu ülkeyi, bu ülkenin güvenlik güçlerini ne zannediyorsunuz?"

-(Paralel yapı) Bu milleti, ümmeti bölenler ile mücadelemiz çok ağır olacak. Bunlara 7 Haziran dersi çok önemli. Bu ülkede kızlarımıza çektirilen eza ve cefanın ardında bunlar var.

Neden Mekke'ye kaçmadın?

"Niye Pensilvanya'ya, Amerika'ya kaçtın da Mekke'ye Medine'ye gitmedin? Oraya gitseydin. Ne işin var orada? Şimdi arkadan küçük imamlar da kaçıyor. Onlar da başladılar kaçmaya. İmam mihrabı terk eder mi? Bunlar terk eder. Şu anda panikteler. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Neden? Bu milleti bölenlerle bu ümmeti bölenlerle mücadelemiz çok ağır olacak. Bu ülkede başörtülü kızlarımızın başörtüleri için 'Füruattandır' diyenlerle mücadelemiz ağır olacak."

"Siz tavuk musunuz ki?"

Kılıçdaroğlu diyor ki elektrik kesilirse sandığın üzerine oturun. Oysa bilmiyor ki sandıklar plastik kırılır. Siz tavuk musunuz ki sandığın üzerine oturuyorsunuz?

Ben milletin adamıyım

Cilalıyorlar boyuyorlar bir popstar ortaya çıkartıyorlar. Bir de benim hakkımda nereye çağırsalar gider diyor. Ben milletin adamıyım. Ben bölücü terör örgütünün adamı değilim.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler