YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: "Eğer zerre kadar haysiyetin varsa..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan "HDP'nin Eş Genel Başkanı'nı eline saz tutuşturarak bar sanatçısı gibi pazarlıyorlar. Yasin Börü gibi kardeşlerimizi katledenlere destek verenlere aydın denir mi?" dedi.
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: "Eğer zerre kadar haysiyetin varsa..."
01 Haziran 2015 / 16:10 Güncelleme: 01 Haziran 2015 / 16:22

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Iğdır'da konuştu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları,

Bu sabah Genel Sekreterim kanalıyla yazılı olarak kendisine (CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu) hemen bir bildirimde bulundum ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet ettik. Gel bütün tuvaletleri gez, bakalım bir tane altın kaplama klozet bulabilecek misin  Eğer bulursan ben cumhurbaşkanlığı makamından çekileceğim ama bulamazsan şu CHP'nin başına bela olmaktan çekilecek misin? Eğer zerre kadar kişilik varsa, zerre kadar haysiyet varsa bu yazılı davetime uyar, gelir orayı gezer görür.

Onlar kaçacak biz kovalayacağız

99'da bunların hoca efendisi var ya kaçtı gitti. Amerika'ya gitti sen hoca efendi değil misin? Mekke'ye Medine'ye gitsene. Dedim ya inlerinde gireceğiz. Şu anda kaçıyorlar.

Dağdakilerin İslam'la alakası yok

HDP'nin Eş Genel Başkanı'nı eline saz tutuşturarak bar sanatçısı gibi pazarlıyorlar. Yasin Börü gibi kardeşlerimizi katledenlere destek verenlere aydın denir mi?

Şurda bir grup edebim müsaade etmiyor ama işaret yapıyorlar. Sizde edep varsa siyasette yer paralamentodur. Orada konuşursunuz. Ben 40 yıldır siyaset yapıyorum.  İnançlı, dindar Kürt kardeşlerime sesleniyorum. Bunların dağa kaçırdığı gençlerimizi zerdüştlük eğitimi veriyorlar. Ateizm, marksizm bunların çıkış yolu.

Neden Mekke'ye gitmedin?

Pensilvanya ile Kandil'in ülkenin hayrına bir meselede biraraya gelmesi mümkün mü? Bak şimdi geldiler, çünkü 1999'da bunların hocaefendisi vardı ya kaçtı gitti Amerika'ya. Mekke'ye gitseydin ya. Küçük imamlar da kaçıyor. Dedik ya inlerine gireceğiz. Şuanda inlerine girdik. Kaçıyorlar. Onlar kaçacak biz kovalayacağız.

"Bar sanatçısı gibi pazarlıyorlar"

HDP'nin eş genel başkanını eline saz tutuşturarak bar sanatçısı gibi pazarlıyorlar. Yasin Börü gibi kardeşlerimizi katledenlere destek verenlere aydın denir mi? Arkalarında terör örgütü olmasa bu oyları almaları mümkün değil. Hep tehdit. Sizde zerre kadar nezaket varsa gelir parlamentoda konuşursunuz. Tehditlerle bir yere gelemezsiniz.

"Çocuklarının altında yarış arabaları var"

Dağdakilerin İslam ile bir alakası yok. Benim kürt kardeşlerimin bunu bilmesi lazım ve bu oyunu bozması lazım. Diyanet İşleri makamına 320 bin liralık aracı layık görmeyenlerin çocuklarının altında yarış arabaları var.Artık biz eski Türkiye'de yaşamıyoruz. Yeni Türkiye'de durum farklı henüz bunu onlar anlamadı. Türkiye değişiyor, dönüşüyor hak yerini buluyor.

"Bu tür eleştiriler yapılmaz"

Bizim dinimizin temsil makamında bulunan bir zata kalkıp da bu tür eleştiriler yapılmaz. Bahçeli ne diyor? Ya istifa et ya mercedes’i iade et. Neden? Beyefendinin eseri antika, eski araçlar kullanırmış. İnanın şu an o araçları bu fiyata alamazsın. Sanki mensuplarının arasında Mercedes'e binen yok.

"Ahmet Kaya'yı linçe tutanlar bugün..."

HSYK’nın bir haberini okudum. Ne dedi HSYK? Artık yargıda da başörtü kullanılmasında bir engel bulunmamaktadır. Daha dün sırf Kürtçe türkü okuyacağım dediği için Ahmet Kaya’yı linçe tutanlar bugün birden bire eş başkan sevdalısı oldular.

"Doğruyu söylemek zorundayım"

Merkez Bankası rezervlerini 22 milyar dolardan 122,5 milyar dolara çıkarttık. 25 banka onların döneminde iflas etti. Geldiğimizde 2002 sonunda, devletin borçlanma faizi %63'tü. Şimdi hamdolsun tek haneli rakamlarda. Ben bir cumhurbaşkanı olarak milletin tarafındayım. Doğruyu söylemek zorundayım eğer söylemezsem bu ülkedeki sorumluluktan kurtulmamız mümkün değil.

 

o artık bundan böyle...
 // atiker
bebek yüzlü katil olarak anılacak hemde 50 kişinin katili olarak o gün ölen insanların yakınlarının ve müslüman kürtlerin ahı ve bedduası üzerinde bir gün kürtlerde ondan hesap soracakları günü görürler.....
01 Haziran 2015 Pazartesi 15:29
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler