YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan 'kefenli' cevap
Erdoğan'dan 'kefenli' cevap
05 Ağustos 2010 13:02
Başbakan Erdoğan, Yüce Divan'la tehdit edenlere meydan okudu. Erdoğan, 'Sevsinler sizi. Biz bu yola beyaz kefeni giyerek çıktık' dedi.

Başbakan Erdoğan: 12 Eylül 2010’da Menderes’in vasiyeti yerine gelecek.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 27 Mayıs 1960 yılında yapılan askeri darbe sonucu idam edilen eski Başbakan Adnan Menderes'in memleketi Aydın'da, "Merhum Başbakan Adnan Menderes, "yeter söz milletin" dedi. Biz de şimdi yeter diyoruz... Yeter söz de karar da milletindir diyoruz..." dedi.

20 tesisin toplu açılış töreninin yapılacağı Aydın'da vatandaşlara seslenen Başbakan Erdoğan, Menderes'i darağacına gönderen zihniyetin kendileri için de aynı şeyi söylediğini belirtti.

Erdoğan, "Sizlerin emanetine gözümüz gibi baktık. İleri demokrasiye 'evet' diyoruz. Güçlü Türkiye'ye 'evet' diyoruz. Adnan Menderes gibi haykırıyoruz. 'Yeter söz de karar da milletin' diyoruz. Tayyip Erdoğan Menderes'e yapılanları unutma diyorlar. Aynı şekilde CHP ve MHP ben Yüce Divan'la tehdit ediyor. Sevsinler sizi. Biz bu yola beyaz kefeni giyerek çıktık." diye konuştu.

12 Eylül 2010 tarihinde merhum Adnan Menderes'in vasiyetinin yerine getirileceğini kaydeden Başbakan Erdoğan, "12  Eylül 2010 Adnan Menderes'in uğruna canını verdiği milli iradenin, demokrasi mücadelesinin güç kazanacağı gündür. 12 Eylül 2010, 27 Mayıs'ta başlayan statükocu, vesayetçi, milli iradeyi küçümseyen, milleti yok sayan zihniyetin artık son bulacağı gündür." dedi. CİHAN
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler