YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan İhsanoğlu'na ağır eleştiri
Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Aydın'da düzenlenen mitingde konuştu.
Erdoğan'dan İhsanoğlu'na ağır eleştiri
06 Ağustos 2014 / 17:21 Güncelleme: 06 Ağustos 2014 / 17:55

Başbakan Erdoğan," CHP ve yandaşları 27 Mayıs'ta darbe yaptı. Şimdi yine CHP, MHP ve Pensilvanya bir araya geldiler" dedi.

"MHP'nin tabanında kardeş olarak gördüğüm insanlar var"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "MHP'nin Genel Başkanı diyor ki, 'sen bizimle nereden kardeş oluyorsun'. Ey Bahçeli, sen kardeş olarak kabul etmeyebilirsin, ayrı bir konu, ama ben MHP'nin tabanında kardeş olarak görebileceğim insanlar olduğuna inanıyorum, CHP'nin tabanında kardeş olabileceğim insanların olduğuna inanıyorum. Sen zaten bu işlerden nasibini almamış bir genel başkansın. Çünkü bu ülkenin başbakanı 3 kez, ülkenin meselelerini görüşmek için senden randevu istedi randevu vermedin, sen bu kadar insanlıktan nasibini almamış birisisin."

"MHP'nin 10 Ağustos'tan sonra roman yazmaya vakti çok olacak"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi eleştirerek, "Matematikten çaktı, ardından kendisini geometriye verdi. Üçgenler çizmeye, üçgenlerin iç açılarını toplamaya başladı. Fakat geometriden de çaktı. Şimdilerde kendisini edebiyata, şiire vermiş. Siyasette, matematikte, geometride başarılı olamadı. Şiir yazmaya başladı. Orada da çok kötü. Şiirinde ölçü yok, kafiye yok, ruh yok, insicam yok. 10 Ağustos'tan sonra çok vakti olacak. Artık roman yazmaya, hikaye yazmaya, masal yazmaya başlar" dedi.

"Ekmel'i tezgaha sürenlerin başında Pensilvanya var"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: "Pensilivanya. Bu Ekmel'i tezgaha sürenlerin başında o var. Aylardır sesi, soluğu kesilmişti. 30 Mart'ta milletin kendisinden nasıl nefret ettiğini görünce dizlerinin bağı çözüldü, dili kilitlendi. Önceki gün çıkmış bir kez daha beddua etmiş. Ağıza alınmayacak ifadeler, denge bozulmuş. Hocayım iddiasındaki bir kişinin, bunların bırakın insanım iddiasındaki birisine yakışmayacak edep dışı, adap dışı hezeyanlar... Bize kendince uslüp dersi veren Ekmel, gitsin o dersi Pensilivanya'daki hocasına versin."

"Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı'na küfretmek yakışır mı?"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, ''Bir genel başkana, Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı'na küfretmek yakışır mı?  Bununla kalmıyor, millete de küfrediyor. Bunlarda seviye diye bir şey yok. Kendi dar muhayyilesi ile yerlerde dolaşan edebiyle, milletin adayına, milletin adayı kavramına, aslında bizzat milletin kendisine hakaret ediyor. Eğer Ekmel de ders verecek kapasite varsa gitsin ikinci efendisi CHP Genel Müdürüne uslup dersi, edep dersi versin'' dedi.

"Ekmel gitsin o dersi Pensilvanya'daki hocasına versin"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, "Bu monşer aday birkaç gündür kendince bize uslüp dersi vermeye kalkıyor, kendince nezaketten falan bahsediyor, ancak kendisini piyasaya sürenlerin yani efendilerinin diline, uslübüna, edep, adap dışı konuşmalarına bakmıyor. Ekmel gitsin o dersi Pensilvanya'daki hocasına versin. Ekmel'i tezgaha sürenlerin başında Pensilvanya var" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Reklam filmimizi yasaklatmaya kadar düştüler,ne yaparlarsa yapsınlar cumhurun başkanıyla buluşmasını engelleyemeyecekler"

- Benimle ilgili tutanaklarda 'Dönemin Başbakanı' diyorlar, kararı vermişler tıpkı Menderes'e yaptıkları gibi

- Cumhurbaşkanlığı makamını vesayet makamı haline getirdiler. Menderes'e darbe yapılırken CHP baş roldeydi.

- Pazar günü sandıklardan CHP, MHP ve HDP tarihi bir ders alsın.

-Ekmel sen bu ülkeye yabancısın.

-10 Ağustos'ta eser siyaseti, hizmet siyaseti kazanacak.

-Bu ülkede inanç özgürlüğünü getirme mutluluğu içerisindeyiz.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler