YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan HDP'ye sert tepki
Erdoğan'dan HDP'ye sert tepki
19 Şubat 2016 16:08
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'daki saldırının ardından Meclis'te AK Parti, CHP ve MHP'nin teröre karşı imzaladığı ortak bildiriyle ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, bildiriyi imzalamayan HDP'ye tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını kılmak üzere Ataşehir'de bulunan Mimar Sinan Camii'ne geldi. Erdoğan'ın gelişi nedeniyle yoğun güvenlik önlemi alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başdanışmanı Şeref Malkoç, İncirlik Üssü'nün, PYD-YPG'yi terör örgütü görmeyen ABD'nin uçaklarına kapatılabileceğini yönünde yaptığı açıklamayla ilgili, “Bu hükümetin yetkisinde olan bir durum. Kendisi hukukçu kimliğiyle konuşmuştur” dedi.

“BİLDİRİYİ İMZALAMAMAK, 'BİZ DAĞIN, KANDİL'İN PARLAMENTODAKİ TEMSİLCİSİYİZ' DEMEKTİR”

Ankara'da meydana gelen terör saldırısı sonrasında Meclis'te imzalanan AK Parti, CHP ve MHP'nin teröre karşı ortak bildirisi hakkında açıklama yapan Erdoğan, “Parlamentoda 4 parti var. 3 parti ülkemizdeki bu hainlere karşı ve son Ankara olayındaki bu ihanete karşı birliktelik sağlıyor ve hepsi bir dayanışma içerisinde bir bildiri yayınlıyor ve altına imzayı koyuyorlar. Ama terör örgütünün parlamentodaki temsilcisi konumunda olan siyasi parti buna imza koymuyor. İşte bu bir ispattır. Bu aynı zamanda bunların suçüstü yakalanmalarıdır. Şu anda bunlar suçüstü yakalanmıştır. 3 siyasi parti imza koyarken diğer partinin koymaması suçüstü yakalanmadır. 'Biz dağın, Kandil'in parlamentodaki temsilcisiyiz demektir” şeklinde konuştu. 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler