YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan duygulandıran Çamlıca mektubu
Erdoğan'dan duygulandıran Çamlıca mektubu
17 Kasım 2015 11:32
Yapımının yüzde 90'ı sona eren Çamlıca Camii'ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki anı defterine bir not yazdı. Erdoğan notunda Çamlıca Camii için, "Kadim medeniyetimizi ihya etme hayalimizi gerçeğe dönüştürmenin sembolü olmasını temenni ediyoru

Çamlıca Camii'ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, anı defterine bir not yazdı. Caminin öneminden bahseden Cumhurbaşkanı, "Bu eserin İstanbul'a, ülkemize, dünyaya kazandırılmasında emeği geçen herkese bir kez daha şükranlarımı sunuyorum" diye yazdı.

Yapımında sona gelinen Çamlıca Camii'ne sık sık ziyaretlerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çalışmaları yakından takip ediyor. Erdoğan, 15 Temmuz 2015'te yaptığı ziyarette anı defterine yazdığı bir not yazdı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yazdığı satırlar:

"Minareler süngü, kubbeler miğfer

Camiler kışlamız, müminler asker

Bu ilahi ordu dinimi bekler

Allahu ekber Allahu ekber

Temeli yaklaşık 2 yıl önce atılan projesinden inşaatına kadar her aşamasını yakından takip ettiğim Çamlıca'daki bu muhteşem eseri bir kez daha ziyaret ediyor olmaktan memnuniyet duyuyorum.
İstanbul'un en güzel tepelerinden birinde yükselen bu eserin hasretini çektiğimiz, sızısını yüreğimizde hissettiğimiz, eksikliğinin acısını kendi kendimize sürekli tekrarladığımız kadim medeniyetimizi ihya etme hayalimizi gerçeğe dönüştürmenin sembolü olmasını temenni ediyorum.

Bu eserin İstanbul'a, ülkemize, dünyaya kazandırılmasında emeği geçen herkese bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Recep Tayyip ERDOĞAN

Cumhurbaşkanı"

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler