YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Diyanet'e özel uçak müjdesi!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e özel uçak tahsis edileceğini söyledi. Mehmet Görmez, kendisine hediye edilen son model otomobili gelen tepkiler üzerine devlete iade etmişti.
Erdoğan'dan Diyanet'e özel uçak müjdesi!
27 Mayıs 2015 / 03:00 Güncelleme: 27 Mayıs 2015 / 12:39

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV canlı yayınında  gazeteci Oğuz Haksever'in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, konuşmasında Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e özel uçak tahsis edileceğini söyledi.

Vatikan'a niye bakmıyorlar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mehmet Görmez ile ilgili açıklamaları;  Bu Diyanet makamı sıradan bir makam değil. Mehmet Görmez sadece bu ülkenin dini lideri değildir. Ama bunların dinle diyanetle alakası yok. Ben de Cumhurbaşkanlığı envanterindeki zırhlı Mercedes'lerden birini tahsis ettim. Şu anda gönlüm hoşnut, çünkü o makam buna layık. Vatikan'a niye bakmıyorlar. Dini liderin özel uçağı var. Biz sıradan bir ülke miyiz? Vatikan'da bu olacak, bizim dini liderimiz tarifeli uçakla seyahat edecek. Bunu Ahmet (Davutoğlu) bey ile konuşacağım.

Özel uçak

Diyanet İşleri Başkanımızın yurtdışı ziyaretlerine şu anda havuzda bulunan uçaklarımızdan kullanmak suretiyle gitsin. O ziyaretlerde zamana karşı yarışıyorsunuz.

Etiketler: ,
Yakışır.
 // Abdullah
Kıytırık bir makam değil orası, yakışır....
27 Mayıs 2015 Çarşamba 13:40
 // mustafa
bazılarının zoruna gidecek. bence diyanete yakışır. adamların araba üzerinden hedef gösterdiği yaptıklarından pişman oldu....
27 Mayıs 2015 00:52
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler