YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan çok sert tepki
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart'ta Nevruz kutlamalarına izin verilmemesini eleştiren yazarlara tepki gösterdi.
Erdoğan'dan çok sert tepki
21 Mart 2012 / 14:24 Güncelleme: 21 Mart 2012 / 14:33

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bazı köşe yazarlarına tepki göstererek, ''Efendim neden pazar günü talep edilen bu törenlere müsaade edilmedi, neden 3-4 gün, 1 hafta izni verilmedi... Hatta hatta bunu kenar köşelerine kadar yansıtan beyefendilere de sesleniyorum; sizlerin alamadığı haberleri, niçin bizim alabildiğimizi veya alabileceğimizi düşünmüyorsunuz? Aldığımız bu haberler, bizi ister istemez daha temkinli hareket etmeye sevk etmektedir. Terörist başı, terörist liderlerinden biri, 'kan gölüne çevireceğiz' diye yaptığı açıklamayı duymuyor musunuz? Sizin kulağınız var sağır mısınız, gözünüz var görmüyor musunuz?" dedi.

Başbakan Erdoğan, partisinin TBMM grubunda yaptığı konuşmada, dünkü kanunsuz gösterilerde, güvenlik güçlerine ateş açılması sonucu Yüksekova'da 3, Cizre'de 2 polisin yaralandığını anımsatarak, yaralı polislerden Ahmet Toprakloğu'nun şehit olduğunu söyledi.

Erdoğan, Toprakoğlu'na Allah'tan rahmet, yaralı polislere de acil şifa diledi. Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Efendim neden pazar günü talep edilen bu törenlere müsaade edilmedi, neden 3-4 gün, 1 hafta izni verilmedi... Hatta hatta bunu kenar köşelerine kadar yansıtan beyefendilere de sesleniyorum; sizlerin alamadığı haberleri, niçin bizim alabildiğimizi veya alabileceğimizi düşünmüyorsunuz? Aldığımız bu haberler, bizi ister istemez daha temkinli hareket etmeye sevk etmektedir. Terörist başı, terörist liderlerinden biri, 'kan gölüne çevireceğiz' diye yaptığı açıklamayı duymuyor musunuz? Sizin kulağınız var sağır mısınız, gözünüz var görmüyor musunuz, pazar günü yapılanları görmediniz mi alınan bütün önlemelere rağmen? Huzurlu bir ülkeyi, huzursuz bir ülke haline çevirme gayreti içinde olanlarla beraber ne zamana kadar hareket edeceksiniz?

Bizim bu tavırlarımızı, farklı bir yere çekme gayretinde olan beyefendiler tabii ki köşelerinizde rahatsınız. Çünkü, zaman oluyor size dağdan, adadan davet ediyor; 'gelsin onlarla konuşalım' diye. Bundan dolayı mı bu yazıları yazıyorsunuz? Münasebetleriniz gayet güzel maşallah. Kaynağınız burası demek ki. Kusura bakmasınlar bizler bir devlet, şu anda bu devleti yöneten Hükümet olarak, halkımızın huzuru, refahı için atılması gereken adım neyse bu adımları atmaya sonuna kadar devam edeceğiz.

Bunlar şu veya bu şekilde, bir anlayışın değil, sadece milleti, ülkeyi yönetmenin bize yüklediği sorumluluğun gereğidir. Çünkü, böyle bir sorumluluğumuz var. Bir tarafta polisimiz, askerimiz şehit edilirken beyefendilerin hiç sesleri çıkmayacak ama bölücü terör örgütü veya onun uzantısında herhangi bir sıkıntı yaşandığında kıyameti koparacaklar, her tarafı ayağa kaldıracaklar. Kusura bakmasınlar, gereği neyse bu yapılmaktadır, bu yapılacaktır.'' CİHAN
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler