YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan Baykal'a "1 numara"lı gönderme!
"Baykal, sana muhasebe müdürlüğü görevi vermedik"
Erdoğan'dan Baykal'a "1 numara"lı gönderme!
12 Temmuz 2009 / 16:58 Güncelleme: 12 Temmuz 2009 / 00:00

Antalya'ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ana muhalefet gibi şehirleri kale gibi görerek yanlış bir değerlendirme içinde olmadıklarını söyledi.


Erdoğan, partisinin 3. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Kepez Belediyesi Kapalı Spor Salonu'na "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganları eşliğinde giren Erdoğan, kongrenin Türkiye ve Antalya için hayırlı olmasını diledi. Başbakan Erdoğan konuşmasında CHP lideri Deniz Baykal'ın siyaset tarzını eleştirdi. Erdoğan "Baykal bu ülkede hiçbir zaman 1 numara olmamıştır, olamamıştır." dedi.


"ONLAR KENDİLERİNİ ANLATIYOR"


Kongrede konuşan Başbakan Erdoğan, 7 yıllık iktidarları ve 5 yıl süren Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemlerinde Antalya'ya büyük hizmet verdiklerini söyledi. Antalya'yı yokluk, mahrumiyet içinde devraldıklarını hatırlatan Erdoğan, geçen süre içinde dünya kenti marka bir şehir meydana getirdiklerini söyledi. 29 Mart seçimlerinden sonra ana muhalefet tarafından kendisi için "Başbakan Antalya'ya küstü. Artık gelmez. Antalya artık hizmet alamaz, yatırım yapılmaz" dendiğini hatırlatan Erdoğan, "Bütün bu ifadeler ana muhalefetin aynaya bakarak kendini takdim etme şeklidir. Onlar kendilerini anlatıyorlar." dedi.


CHP'nin hiçbir zaman Türkiye'ye yapılan hizmeti takdir etmediğini belirten Erdoğan, hizmetkar insanları ise yaftaladıklarını kaydederek, "Bunların hepsi laf-ı güzaftır. Boş laftır. Bizim Antalya aşkımız gelip geçici değildir. Biz burada CHP'ye hizmet etmiyoruz ki. Antalya'ya ve Antalya'da yaşayan tüm vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz. Bizim Antalya sevdamız hafif bir rüzgarla savrulup gidecek değil. 81 vilayetimizi nasıl kucaklıyorsak Antalya'ya da hizmetlerimizi kazandırmaya devam edeceğiz." dedi.


ŞEHİRLERİMİZİ KALE GİBİ GÖRMÜYORUZ


Başbakan Recep Tayip Erdoğan, ana muhalefet gibi şehirleri kale gibi görerek yanlış bir değerlendirme içinde olmadıklarını söyledi.


Şehirleri medeniyetin aynası olarak gördüklerini ifade eden Erdoğan, "Şehirlerimiz kalkınırsa, Türkiye'de kalkınacaktır." ifadesini kullandı. Başbakan Erdoğan "Tüm şehirlerimizi kale olarak görmeyi, o şehirlerin etrafına nasıl duvarlar ördüklerini, setler çektiklerini, o şehirlerimizi nasıl içlerini kapattıklarını görüyoruz. Türkiye bir dünya ülkesi olurken, bölgesinde ve dünyada ağırlığı, itibarı olan, dengelere etkisi olan bir ülke haline gelirken, o kale gibi görülen şehirlerin nasıl yerlerinde saydığını görüyorsunuz." diye konuştu.


"BAYKAL BU ÜLKEDE HİÇBİR ZAMAN 1 NUMARA OLAMADI"


Erdoğan, AK Parti'nin kendi muhasebesini yapan bir parti olduğunu söyledi. İl genel meclisi sonuçlarına göre 63 ilde birinci parti olmalarını son seçimlerde Türkiye partisi olduklarını göstermelerine karşın ana muhalefet partisinin AK Parti üzerinden siyaset yaptığına değinen Erdoğan, "Baykal bu ülkede hiçbir zaman 1 numara olmamıştır, olamamıştır." dedi. Baykal'ın 29 Mart seçimlerine 2. parti olarak girmiş olmayı içine sindirmiş olmasına karşın, AK Parti oyları üzerinden siyaset yapmayı tercih ettiğini savunan Başbakan, "Baykal biz sana muhasebe müdürlüğü görevi vermedik. Biz kendi muhasebemizi yapıyoruz." uyarısında bulundu.


Cihan

12.07.2009


Deniz Baykal mesajı verdi, AK Parti'yi bitirdi!


Detay

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler