YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan 2010 yılı mesajı
Erdoğan'dan 2010 yılı mesajı
31 Aralık 2009 08:22
Erdoğan Ulusa Sesleniş konuşmasında birlik ve beraberliğe vurgu yaptı: Aynı bayrak altında, ortak bir kaderi paylaşarak, geleceği birlikte inşa edeceğiz

Ulusa seslenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Erdoğan, ‘’Aynı vatan üzerinde, aynı bayrak altında, ortak bir kaderi paylaşarak, geleceği birlikte inşa edeceğiz’’ dedi. İşte Başbakan Erdoğan’ın Ulusa Sesleniş konuşmasından satır başları:

BİRLİKTE AYNI BAYRAK ALTINDA

Bu ay bildiğiniz gibi bir taraftan Muharrem ayı. Bir taraftan Aralık bitiyor Ocak’a giriyoruz. Hem bu ay içerisinde gerçekten farklı değerleri bir arada yaşama, yaşatmanın ispatını gerçekleştirdik. Birlik, beraberlik içerisinde, kardeşlik içerisinde geleceğe yürümenin azmini, kararlılığını gösteriyoruz. Bunda devam edeceğiz. Aynı vatan üzerinde, aynı bayrak altında, ortak bir kaderi paylaşarak, geleceği birlikte inşa edeceğiz.

HEDEFLERİMİZ ÇOK YÜKSEK

Bizim umudumuz var, bizim hayallerimiz var, bizim, ulaşmak noktasında kararlı olduğumuz çok yüksek hedeflerimiz var... Onun için, milli birlik ve kardeşlik dedik. Onun için, demokratik açılım süreci dedik. Yedi yılda bunun alt yapısını yaptık. Türkiye’ye ilkleri yaşattık... Göreceksiniz çok daha fazlasını yaşayacak, Türkiye’yi çok daha ileri seviyelere hep birlikte taşıyacağız.

Belçika’ya ‘ahde vefa’yı hatırlattı

Belçika Başbakanı Yves Leterme ile görüşen Erdoğan, “Temmuz’da AB dönem başkanı olacak Belçika’nın ahde vefaya sadık kalacağına inanıyoruz” dedi.  dedi.

Dünya mazlumun sesini duymalı

Konuşmasında dış politikaya da değinen Erdoğan, Türkiye’nin tek boyutlu bir dış politikası olmadığını belirterek, Avrupa Birliği ile ilişkilerin zaman zaman karşılaşılan haksız tutumlara rağmen kararlılıkla sürdürüldüğünü, ABD ile öteden beri güçlü olan ilişkilerin, ‘model ortaklık’ kavramı bağlamında yeni bir açılım ve derinlik kazandığını söyledi. Erdoğan, Gazze’de yaşanan dramın 1. yıl dönümü vesilesiyle dünya kamuoyunu mazlumların sesine kulak vermeye bir kere daha davet ettiğini söyledi.

anap
 // mustafa
artık yeter büyük anavatan partisi geliyor genç liderler geliyor
BÜYÜK ANAVATAN PARTİSİ...
31 Aralık 2009 13:01
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler