YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'dan 19 Mayıs mesajı
Erdoğan'dan 19 Mayıs mesajı
18 Mayıs 2013 18:09
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gençlerin azim ve kararlığıyla Türkiye'nin bütün hedeflerini adım adım gerçekleştireceğine, çok daha müreffeh ve parlak yarınlara ulaşacağına inandığını belirtti.

Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, milli hafıza için çok önemli bir gün olan 19 Mayıs'ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün istiklal mücadelesinin meşalesini tutuşturduğunu, milletin bağımsızlık yürüyüşünü başlattığını vurguladı.  

Samsun'da başlayan bağımsızlık yürüyüşünün, milletin azim ve gayretleriyle hedefinine ulaştığını, istiklal mücadelesinin zaferle sonuçlandığını, eşsiz bir mücadele sonunda Cumhuriyet'in temellerinin atıldığını anımsatan Erdoğan, İstiklal mücadelesinin sembolü olan bu günün, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesinin son derece anlamlı olduğuna işaret etti.

"Zira istiklal şuuruyla yetişmiş olan gençlerimiz, istikbalimizin de sembolü ve güvencesidir. Bu bakımdan, bizler, gençlerimizi el üstünde tutuyor, gençlerimize çok daha kalkınmış, çok daha demokratik, çok daha özgür bir ülke bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz" ifadelerini kullanan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Ne mutlu ki aziz milletimiz 19 Mayıs 1919'da başlattığı bağımsızlık yürüyüşünü 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet ile taçlandırmış, muasır medeniyet yürüyüşünde çok büyük mesafeler kat etmiştir. Türkiye, özellikle son 10 yıl içinde, hükümetimizin de gayretleriyle, birçok kronik sorununu çözüme kavuşturmuş, birçok alanda 'sessiz devrim' diye nitelendirilen önemli reformları gerçekleştirmiş, demokratikleşme, hukuk devleti, temel hak ve özgürlükler yolunda dünyada ve bölgesinde örnek bir ülke haline gelmiştir. Hedefimiz, Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemizi, demokratikleşme, temel hak ve özgürlükler noktasında çok daha ileri bir seviyeye taşımak, dünyanın ilk 10 ekonomisinden biri haline getirmektir. İnanıyorum ki Türkiye, gençlerimizin azim ve kararlığıyla bütün hedeflerini adım adım gerçekleştirecek ve çok daha müreffeh, çok daha parlak yarınlara ulaşacaktır. Bu düşüncelerle, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, bütün gençlerimizi, bütün vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum."

 

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler