YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'a sert cevap
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün başlayan 12 Eylül davasıyla ilgili, Başbakan Erdoğan'ın muhalefete yönelik eleştirilerine cevap verdi.
Erdoğan'a sert cevap
05 Nisan 2012 / 14:26 Güncelleme: 05 Nisan 2012 / 14:32

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''12 Eylül ile mi hesaplaşacaksınız yoksa 30 yıl öncesinden başlayan bir sosyal şiddetin yarıda kaldığına inanarak, ülkücüleri tekrar muhatap alıp ülkücülere saldırıyı sürdürecek misiniz  Buna bütün sol gruplar karar vermeli, bütün devrimciler karar vermeli ve oyuna gelmemelidir'' dedi.

Bahçeli, partisinin internet televizyonu ''Alptürk TV''nin yayına başlaması dolayısıyla düzenlenen törende, basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bir basın mensubunun, 12 Eylül darbesine ilişkin davanın başladığını ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 12 Eylül referandumuna destek vermeyen MHP'nin davaya müdahil olmasını eleştirdiğini ifade ederek, bu konudaki değerlendirmesini sorması üzerine, Bahçeli şunları söyledi:

''Sayın Başbakan çok sık konuşuyor. Her konuşmasında da yeni yanlışlar üzerinde ısrarla duruyor. MHP'nin, 12 Eylül referandumuyla kendilerinin önermiş olduğu anayasa değişikliğine karşı 'hayır' kampanyasını sürdürerek görüşünü ortaya koymasını bir siyasi kurum olarak, bir demokratik hak olarak algılayamıyor. Şimdi ise sözde başlatılmış olan bir yargının sonucunu henüz görmeden, mahkemenin ön kararlarının ne olduğu henüz belli olmadan, tanıklarının sandalyeye oturması dahi mümkün olmayan bir günde hemen 'hayır' kampanyasını yürütenlerin bir mahcubiyet içerisinde buraya katkı sağlamak için müdahil olarak başvurularını eleştiriyor. Bu çelişki bizde değil, zannediyorum Sayın Başbakanın zihni bir çelişkisidir. İnşallah bu çelişkiden kendisini kurtarır.''

12 Eylül ile hesaplaşma gününde dikkat edilmesi gereken bazı konular olduğunu da belirten Bahçeli, MHP'nin ve ülkücülerin davaya 12 Eylül'ün acılarını çekmiş bir kesim olarak müdahil olmaya karar verdiğini ve başvurularda bulunulduğunu kaydetti.

Bahçeli, şöyle devam etti:

''12 Eylül'ün hesabının görülecek olduğu bir mahkeme alanında dün bir şov yapılma gayreti içerisine girilmiş ve oraya müdahil olarak gelenler arasında 30 yılın hesabını yeniden görme ihtiyacıyla bir müdahale yapılması gibi bir yanlışın içerisine girilmiştir. Şimdi herkes açıkça kararını verecektir. 12 Eylül ile mi hesaplaşacaksınız yoksa 30 yıl öncesinden başlayan bir sosyal şiddetin yarıda kaldığına inanarak ülkücüleri tekrar muhatap alıp ülkücülere saldırıyı sürdürecek misiniz  Buna bütün sol gruplar karar vermeli, bütün devrimciler karar vermeli ve oyuna gelmemelidir.

Bugünkü Adalet ve Kalkınma Partisi, Türkiye'de her şeyi kaşıyor. 12 Eylül ile hesaplaşmayı, 30 yıl öncesinin olaylarını yenileyerek yeniden bir kaşınmaya ve çatışmaya fırsat verebilecek bir hatayı tahrik eden unsur olarak görmeli ve algılamalılar. O sebepten dolayı MHP'nin ve ülkücü camianın '12 Eylül ile hesaplaşacağım' diyerek oraya gelmiş, pankartlar açmış, fotoğraflarla süslenmiş olan bir zihniyet tekrar karşısına milliyetçi, ülkücü hareketi almak istiyorsa bu onların bileceği iştir.'' AA

bildiğimiz yine aynı mhp
 // okan özdemir
yahu anlayamadığım birşey var.allah ''insanlara''akıl fikir dağıtırken bu arkadaşlar neredeydiler.sanıyorum bunlar milliyetçilik kisveleri altında yine gayri meşru işlerin pazarlığındaydılar.türkiyede bişileri eleştireceksek azcık ya azcık aklınızı, varsa fikirlerinizi koyun allah aşkına yaaa:( nato mermer nato kafa.nediyim.üzülüyorum bu kardeşlerime.bir parti liderinin vizyonu bu mu olmalı.utanıyorum....
05 Nisan 2012 16:19
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler