YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'a ret kararı
Başbakan Erdoğan'ın, bir konuşmasında "kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu"gerekçesiyle MHP lideri Bahçeli aleyhine açtığı dava reddedildi.
Erdoğan'a ret kararı
03 Mayıs 2011 / 12:53 Güncelleme: 03 Mayıs 2011 / 13:47

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, yaptığı bir konuşmada ''kişilik haklarına saldırıda bulunduğu'' iddiasıyla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli aleyhinde açtığı 20 bin liralık manevi tazminat davası reddedildi.

Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesindeki karar duruşmasına, Erdoğan'ın avukatı Burhanettin Sevencan ile Bahçeli'nin avukatı Hamit Kocabey katıldı.

Avukat Sevencan davanın kabul edilmesini talep etti, avukat Kocabey ise davanın reddine karar verilmesini istedi.

Hakim Hacı Ömer Ilgın, davanın reddine karar verdi.

Davanın dilekçesinde, Bahçeli'nin 28 Kasım 2010'da Antalya'nın Alanya ilçesinde Okurcalar Belediyesince yaptırılan arıtma tesisinin açılış konuşmasında, ''Erdoğan'ın şahsiyet haklarına saldırı kastıyla fevkalade ağır hakaretlerde bulunduğu'' ileri sürülmüştü.

''Bahçeli'nin, dava konusu ifadeleri ile eleştiri ve ifade özgürlüğü sınırlarını aştığı'' iddia edilen dilekçede, Devlet Bahçeli'den yasal faiziyle birlikte 20 bin lira manevi tazminat talep edilmişti.

AA

hakaret davası
 // metin bozkuş
bir ülkede asıl mahkumlar ve siyasetçilerden çok siyasetçi olanlar hakim diye göreve getirilirseüolacak olan ancak budur. böyle mhp'live chp'li hakimlerle hak aramak mümkün müdür?...
03 Mayıs 2011 19:02
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler