YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'a ilginç davet
Erdoğan'a ilginç davet
05 Nisan 2010 00:09
Baykal'dan Başbakan'a televizyonda tartışalım' çağrısı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı televizyonda tartışmaya çağırdı.

Partisinin Samsun İl Kongresi'ne katılmak üzere Samsun'a gelen Baykal, Atakum Kültür ve Eğlence Merkezi'nde gerçekleştirilen kongrede yaptığı konuşmada, Anayasa değişikliği paketini eleştirdi.

Baykal, paketteki parti kapatmayla ilgili maddeyi eleştirerek, "Bu maddeye göre, hangi hukuksuzluğu yaparsa yapsın, hukuksuzluk bir siyasi partinin kapatılması için söz konusu değildir. İsterse altında cephanelik bulundursun. Partide silah mı buldun, 'bu silahı kim koydu' diye sorulacak, silahı koyan kişi sorumlu olacak, partiye bir şey olmayacak." dedi.

Baykal, "Dünyanın en ileri demokratik ülkelerinde bile etnik ayrımcılık yapanlar, şiddete başvuran partiler kapatılmıyor mu? Bunlar yanlış, Başbakan bunları konuşmuyor. Yok cübbe konuşuyor, yok siyasete gireceksin, girmeyeceksin bunu konuşuyor.'' ifadelerini kullandı.

Baykal, şu sözlerle Başbakan Erdoğan'ın televizyonda anayasa değişikliğini tartışmaya çağırdı;

''Samsun'dan Başbakan'a çağrı yapıyorum; Bu Anayasa değişikliği 70 milyon insanı ilgilendirir, Türkiye'nin kaderini değiştirecek. Eğer Sayın Başbakan kendinize güveniyorsanız, çıkın bir televizyonda karşıma bu Anayasa değişikliğini konuşalım. Milletten hiçbir şey kaçırmaya gerek yok. Beraber çıkalım O biliyorsa söylesin, ben ne biliyorsam söyleyeyim millet de dinlesin. Getirilen değişikliği aracılarla değil, karşı karşıya konuşalım. Her şeyi değerlendirelim. Buna hazırsa Başbakan gelsin. CİHAN

YALAN SÖYLEMEYECEKSEN ÇIKSIN !
 // BATUHAN
Sn.Baykal'ın konuşmasını dinledim. Göz göre göre yalan söylüyor. Ne mi diyor? Hiç kimse anayasa değişikliği istemiyor, bir vatandaş dahi yasa değişikliğini istemiyor bana birtane gösterin diye meydan okuyor.İnanmıyorsanız o konuşmasının tamamını indirin ve izleyin.Siz televizyonda da böyle konuşacaksanız Sn.Erdoğan sizi muhatap alıpta seviyenize inmek istemez? Yine yanlış yapıyor olmayacak bir işe boşuna ısrar ediyorsunuz.Tıpkı anayasa değişikliğindeki gibi....
05 Nisan 2010 14:48
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler