YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'a ilginç benzetme
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan artık George Orwell'in roman kahramanı Big Brother. Herkesi izler, işinden attırır. Karşısında kim varsa mürebbiye gibi davranıyor'' dedi.
Erdoğan'a ilginç benzetme
02 Mayıs 2012 / 14:46 Güncelleme: 02 Mayıs 2012 / 14:48

Vural, Parlamento'da düzenlediği basın toplantısında, Erdoğan'ın konuşmalarında, sanattan edebiyata, ekonomiden siyasete her konuyu değerlendirdiğini hatırlatarak, ''Sanatçı, sporcu, tiyatrocu oldu oldu herkese ders verdi. Büyük usta o çünkü, her şeyi bilir, her şeyin en iyisini o yapar. Recep Usta, tiyatrocular ve sanatçılar konusunda da haklıdır. Çünkü, Türkiye'de hiçbir oyuncu ondan daha iyi rol yapamaz o oyunları Oscarlık yapar'' diye konuştu.

''Onun oyunları Bağdat'tan Şam'a, Brüksel'den Washington'a kadar kapalı gişe oynar'' ifadesini kullanan Vural, sözlerini şöyle sürdürdü:

''O her türlü emperyal dekoru getirir, allar, pullar bir de sıkılmadan oyunu 'İslam', 'millet' adına oynadığını söyler. Oynadığı oyunu Papa'dan Washington'a kadar alkışlayanlar olur. Ortadoğu ve Balkanların en iyi rol kesicisidir. Rol kesen, hayatın gerektirdiği gerçek davranışları 'mış' gibi oynayan bir avantürdür. Kimi zaman solcuymuş gibi kimi zaman milliyetçiymiş gibi yapar. Dün Özal için 'lanetle anılacak' der, bugün 'hizmetlerinden dolayı rahmetle anılacak' der. Sanırsın, 'Bugün Ne Giysem Programı'nda oynuyor. Formatı oradan almış. Her gün başka bir maske.''

''Demokrasi, millet adına milletin sesi soluğu kesilir mi '' sorusunu yönelten Vural, ''Ne zamandan beri Recep Usta kendini milletin yerine koymaya başladı  En son bunları Evren Paşa yapıyordu, şimdi de Tayyip Paşa. Başbakan Erdoğan artık George Orwell'in romanındaki Big Brother. Herkesi izler, işinden attırır. Karşısında kim varsa mürebbiye gibi davranıyor. Otur oturduğun yerde bu irade milletin iradesi. Herkese parmak sallamak yok öyle'' şeklinde konuştu. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler