YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'a hakaret eden CHP'li vekil TBMM'den kovuldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, Meclis'ten uzaklaştırıldı.
Erdoğan'a hakaret eden CHP'li vekil TBMM'den kovuldu
02 Mart 2016 / 07:53 Güncelleme: 02 Mart 2016 / 08:04

AKİF EKİCİ OTURUM CEZASI ALDI

AK Parti Grup Başkanlığı'ndan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle TBMM Genel Kurulu'nda "Meclisten geçici olarak iki birleşim çıkarılma" cezası verilen CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici'nin ifadeleri ile ilgili yazılı açıklama yapıldı.

AK Parti Grup Başkanvekilleri Nurettin Canikli, Bülent Turan, Naci Bostancı, İlknur İnceöz ve Coşkun Çakır'ın imzasıyla yayımlanan açıklamada, TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde, Ekici'nin, kürsüden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik son derece çirkin ve fütursuz ithamlarda bulunduğu belirtildi.

"Bu milletvekilinin kendi seviyesiz ve ahlak dışı üslubu ile Sayın Cumhurbaşkanımıza ve ailesine fütursuzca hakaret etmesi, Türk demokrasisi adına utanç verici bir olaydır" ifadesi kullanılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Parti Grubumuz, bu saldırgan ve seviyesiz davranışa karşı haklı tepkisini ortaya koymuştur. Sayın Cumhurbaşkanı’na yönelik bu saygısız ve mesnetsiz ifadeler, sadece o makama değil, onu seçen milletimize karşı yapılmıştır.

TBMM AK Parti Grubu olarak, siyasi adaptan yoksun bir şekilde devletimizin en üst makamına yönelik bu hakaretler için gerekli hukuki süreci başlatıyoruz. Siyaset adamlığına ve temsil makamına yakışmayacak hadsiz söylemleri esefle kınıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi Grubu'nu ve yönetimini bu konuda göreve davet ediyoruz. Gereken duyarlılığı göstermedikleri takdirde bu suça göz yumarak ortak olacaklardır."

ŞAMİL TAYYAR: GAZİANTEP'İN UTANCISIN

Şamil Tayyar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici’ye, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik ifadeleri nedeniyle tepki gösterdi. Ekici’yi Gaziantep’in utancı olarak niteleyen Tayyar, paylaşımında "CHP’li Akif Ekici Gaziantep’in utancı ve en ahlaksız siyasetçisidir. Siyasi ömrü kirli dili kadar uzun olmayacaktır" dedi.

İHA

cezayi ehliyeti yo0k
 // Muammer Bekaroğlu
Bence buadamın cezai ehliyeti yok,çünki hasta,hasta adamı meclise aday gösterende hasta bunlar kişiliklerini yitirmişler,cum.başkanına hakaret etmek selmest çünki sizin beyniniz yok tekşey biliyorsunuz oda cumbaşkanı sövsene sade vatandaşada sana dünyanın kaçbucak olduğunu göstersinler....
02 Mart 2016 Çarşamba 15:01
utan utan
 // makcay3
KEDİ ETE YETİŞEMEDİĞİNDE NE PİS KOKUYOR DERMİŞ,BU AGRESİFLİKLE 150 SENE DAHA BU MİLLET SİZE İKTİDAR VERMEZ,İYİ BİR ŞEY YAPTIĞINI SANAN chp Lİ BATIYORSUNUZ BATİYORSUNUZ....
02 Mart 2016 Çarşamba 09:49
ADEMOĞLU
 // ŞEREF ENGELLİ CHP LİLER
Ey CHP liler yüreğiniz varsa bu ülkenin seçilmiş cumhurbaşkanına değil de HDP ve PKK lılara hakaret edin erkekliğinizi görelim.Onlardan tırsarsınız tabi ki.Birgün de yürekli olsanız efendi olsanız dininizden mi olursunuz hainoğlu hainler....
02 Mart 2016 Çarşamba 08:35
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler