YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğana: Derhal istifa et
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek ''Büyük İsrail projesi eş başkanlığından derhal istifa et'' dedi.
Erdoğana: Derhal istifa et
06 Haziran 2010 / 20:27 Güncelleme: 06 Haziran 2010 / 20:39

Topçu, Sema Düğün Sarayı'nda gerçekleştirilen BBP Kırıkkale İl Kongresinde yaptığı konuşmada BBP'nin ''İktidara yürüdüğünü'' söyledi.

Hükümetin ekonomi ve tarım alanındaki uygulamalarının yanlış olduğunu öne süren Topçu, ''Neden buğdayımızı Kanada'dan alıyoruz? Neden dünya fındığının yüzde 78'ini üreten Türkiye'de Hollandalılardan başka fındık sanayisi oluşturan bir Türk yok? Neden senin memleketin çay üretiminde dünya markası iken, orada bile kaçak çay satılıyor?'' diye konuştu.


-''SEN MİLLET ADINA BİR ADIM AT, BİZ BİN ADIM ATARIZ''-


İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere düzenlediği saldırıyı ve sonrasında yaşananları değerlendiren Topçu, Başbakan Erdoğan'a şöyle seslendi:

''Hemen ticari anlaşmaları durdur. Askeri anlaşmaları iptal et ve şu onlardan aldığın nişan, madalya ne aldıysan, siyonistler sana ne taktıysa derhal onları iade et. Büyük İsrail projesi eş başkanlığından derhal istifa et. Ondan sonra da (Muhsin) Yazıcıoğlu'nun arkadaşları senin attığın her doğru adımda yanında oluyor mu olmuyor mu bak. Sen millet adına bir adım at, biz bin adım atarız.''

Topçu'ya eşlik eden Genel Başkan yardımcıları Selahattin Şenliler ve Remzi Çayır'ın konuşmalarının ardından seçime geçildi.

Kongrede 60 delege oy kullanırken, tek aday olan mevcut Başkan Duran Taş, yeniden İl Başkanlığına seçildi. AA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler