YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'a dava şoku!
Erdoğan'a dava şoku!
26 Ocak 2012 11:58
Başbakan Erdoğan'ın MHP Grup başkanvekili Oktay Vural'a açtığı dava reddedildi... Yani Erdoğan bu kez tazminat kazanamadı...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, özel bir haber ajansına yaptığı açıklamada, kişilik haklarına saldırıda bulunduğu iddiasıyla MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural hakkında açtığı manevi tazminat davası reddedildi.

Yargıtay 4. Hukuk Dairesi'nin bozma kararının ardından, Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde tekrar görülen duruşmaya, Erdoğan'ın Avukatı Burhanettin Sevencan ile Vural'ın Avukatı Arzu Tunay katıldı.

Sevencan, Yargıtay'ın bozma ilamına karşı önceki kararda direnilmesini, Tunay ise bozma ilamına uyulmasını talep etti.

Yargıç Vedat Yıldırım, Yargıtay'ın 14 Mart 2011 tarihli bozma ilamına uyularak, ''davanın reddedilmesine'' karar verdi.

Davanın dilekçesinde, Oktay Vural ın, 9 Mart 2009'da, özel bir haber ajansına yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın şahsiyet haklarına saldırı kastıyla tamamen gerçek dışı ithamlarda, fevkalade ağır hakaretlerde bulunduğu iddia edilmişti.

Vural'ın ifadelerinin, eleştiri ve ifade özgürlüğü ile hak ve görev sınırlarını aştığı ileri sürülen dilekçede, Oktay Vural'dan, yasal faiziyle birlikte 50 bin TL manevi tazminat talep edilmişti.

Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada, Başbakan Erdoğan, Vural'dan 3 bin TL manevi tazminat kazanmış, ancak Yargıtay 4. Hukuk Dairesi bu kararı bozmuştu. (AA)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler