YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'a 'bedevi' cevabı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine ''bahtsız bedevi'' diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a cevap verdi.
Erdoğan'a 'bedevi' cevabı
06 Kasım 2012 / 15:17 Güncelleme: 06 Kasım 2012 / 15:20

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine ''bahtsız bedevi'' diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, ''Suriye, Libya, Suudi çöllerinde gezen sen değil misin  Dön aynaya bak, bahtsız bedeviyi göreceksin orada. O çöllerde gezerken aman ha kutup ayılarına dikkat et'' diye karşılık verdi.

Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, metroyu ilk getiren, temelini atan sosyal demokrat partinin CHP olduğunu ifade etti. Kılıçdaroğlu, ''Hayal bile edemezler, o kadar beceriksizler ki İstanbul ve Ankara metrolarını yapamadılar. Biz yapıyoruz, bizim yaptıklarımızı sahipleniyorlar. Ama halk gerçekleri görüyor'' dedi.

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in, sosyal demokrat hareketin önemli kilometre taşlarından biri olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, Ecevit'in yüreğinde insan, Cumhuriyet, Atatürk, vatan sevgisi bulunduğunu söyledi.

CHP'ye oy vermeyenlerin bile Ecevit denilince saygıyla eğildiğini belirten Kılıçdaroğlu, ''Çünkü o halk adamıydı, ülkesinin, halkının çıkarlarını savunurdu. Hiç kimse ona 'şunu kullanın, deliğe süpürmeyin' diye bir ifade kullanmadı. O yurtseverliğini sokaklarda bağırıp çağırarak söylemedi, yurtseverliğini Afyon'un tarlalarına, Ege'nin denizine, Kıbrıs'a yazdırdı'' diye konuştu.

Kılıçdardoğlu, Ecevit'in, işçilerin haklarını sonuna kadar savunurken, bugün farklı bir tablo bulunduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu, 30'dan daha az işçi çalışan işyerlerindeki işçilerin, sendikal haklarının elinden alındığını kaydederek, ''Bu işçi sendikaları nerede  Bu işçi sendikaları gazetelere tam sayfa ilan vermekle sonuç elde edeceklerini mi düşünüyorlar '' diye sordu.

Kemal Kılıçdaroğlu, ''Oturacaksınız işçinin parasını yiyeceksiniz, keyfini çatacaksınız, dönüp CHP bizimle niye ilgilenmiyor diyeceksiniz. Bütün işçi kardeşlerimize sesleniyorum; sizin hakkınızı sonuna kadar savunacak olan CHP'dir'' görüşünü dile getirdi. aa
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler