YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'a açık olan yol
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın iktidar olamayacağını ileri sürdü. Bahçeli, 'İktidar yolu sana kapalı ama açık olan bir yol o da Yüce Divan yolu.' dedi.
Erdoğan'a açık olan yol
23 Mayıs 2011 / 15:52 Güncelleme: 23 Mayıs 2011 / 15:56

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Sayın Başbakan, geceleri kabus görüyor 'iktidardan düşersem, başıma ne gelir' diye kara kara düşünüyor. Merak etme iktidar olamayacaksın, iktidar yolu sana kapanmış olacak Allah'ın izniyle ama açık olan bir yol var o da Yüce Divan olacak'' dedi.

Bahçeli, partisince Afyonkarahisar'da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin başında büyük belalar olduğunu, halkın, Güneydoğu'daki ayaklanmaları, İstanbul'daki molotofkokteyllerle yakılan otomobilleri, evleri, mağazaları gördüğünü kaydetti.

Devletin olmadığını, yetersiz kaldığını ifade eden Bahçeli, şöyle konuştu:

''Ama Sayın Başbakan Hakkari'ye gidiyor, kepenkler kapanmış, arabalar kontak kapatmış... 'Bunlar kapanmamış, birileri kapattırmış' diyor. Yani işbirliği içinde olduğu PKK ile şimdi onların teröristlerini suçluyor. Şimdi Başbakan olarak sen orada mısın  Senin güvenliğini temin etmek için herkes orada mı, Vali orada mı, Kaymakam orada mı  Onların gücü yetmiyor da bir avuç çapulcu şehre hakim oluyor. Böyle bir rezalet, hiçbir yerde yaşanmamıştır. Sayın Başbakan, ülkeyi yönetemez hale gelmiştir ve üçüncü defa iktidar olmasının arzusu tamamen Yüce Divanda kendisinden sorulacak hesabın korkusu sardığı içindir. Sayın Başbakan, geceleri kabus görüyor, 'iktidardan düşersem, başıma ne gelir' diye kara kara düşünüyor. Merak etme iktidar olamayacaksın, iktidar yolu sana kapanmış olacak Allah'ın izniyle ama açık olan bir yol var o da Yüce Divan olacak.

Bu yaptığınız iftiralar, bu yaptığınız saldırılar, bu millete yapmış olduğunuz zulümler... Ama bunun yanında gencecik çocukları fabrikatör ve gemi filosu kurduran, servetine servet katan ama ülkenin mutluluğunu sadece çevresinde görüp Türkiye gerçeğinden uzaklaşan bir Başbakan'ın yapacağı bir şey kalmamıştır. Öyleyse Sayın Başbakan'ın gitme zamanı gelmiştir. Bu hükümetin yapacağı yoktur, bunun üçüncü dönemi de olmamalıdır. Eğer olursa Türkiye bölünmeye doğru giden, bin yıllık kardeşliğin zedelendiği bir kardeş kavgasının doğumuna da sebep olan bir iktidar olur.''


-''BUNLARIN SONU HAYIRLI DEĞİL''-


Bahçeli, 12 Haziran'ın önemli bir karar anı olduğunu, vatandaşlar,evlatları, millet, ülke ve geleceğin belirlenmesinde önemli bir dönüm noktası olduğunu anlatarak, şunları söyledi:

''12 Haziran'da mutlaka sandığa gitmeliyiz, 9 yılın iktidarından Türkiye'yi kurtarmalıyız. Bunda birinci görev Adalet ve Kalkınma Partililere düşer çünkü onları iktidara taşıyan bu değerli vatandaşlarımız, bu gerçeği görmelidirler ve anlamalıdırlar. Sormalıdırlar 'ne oluyor Sayın Genel Başkan, Sayın Başbakan, ne oluyor il başkanı, ne oluyor milletvekili, nereye götürüyorsunuz, Türkiye hangi felaketin eşiğindedir' diye sormaları lazım. AKP'den kurtulmak, Türkiye'nin kurtuluşu olacaktır. MHP olarak, bu 9 yıllık iktidarın onarımını yapmak üzere, toparlanmak ve Türkiye'yi onarmanın hükümetini kurmak istiyoruz çünkü 9 yılın içinde her yönüyle bu ülke tahrip edilmiştir. Milli devlet, üniter yapı, toprak bütünlüğü, bin yıllık kardeşlik, bu ülkenin yetiştirdiği bütün değerli şahsiyetler, ülkeye gelmiş geçmiş hizmet etmiş olan Başbakanlar bu iktidar tarafından hor görülmüş, aşağılanmış. Varsa da yoksa da Recep Tayyip Erdoğan psikolojisiyle bir benlik kuyusuna düşmüşler. Bunların sonu hayırlı değil. Bunlar mutlaka değişmeli ama 'yerine kim gelmeli' dediğiniz vakit, işte onu 12 Haziran'da bulmalısınız.''

Bu 9 yıllık tahribatı ortadan kaldırmak için toparlanma ve onarım hükümetini kurma kararlığında olan partisinin, AKP iktidarında 100 sorunu tespit ettiğini ve 100 çözüm getirdiğini belirten Bahçeli, ''Çiftçiden esnafa, çalışandan işverene, kimsesiz, öksüz, yoksuldan emekli vatandaşımıza, 65 yaşından yukarıda olup çalışamaz halde bulunan kimsesizlere, çaresizlere kadar, MHP çözüm getiriyor'' dedi.

''Bunların içinde bir tanesi var ki bu, aynı zamanda yoksulların sahiplenilmesi, millet ve devlet olarak onlara sahip çıkmak ve Türkiye'yi yoksulluktan kurtarmanın da bir başlangıç hareket noktasıdır'' diyen Bahçeli, ''Bu, kendi tarihi kültürümüzden gelen yaşa ve yaşat ilkesine, Milliyetçi Hareketin toplumculuk ilkesine, Anayasamızın sosyal devlet anlayışına dayalı bir sac ağının üzerine oturmuş olan Hilal Kart sosyal projesidir. Bu Hilal Kart, bir tüketici kredi kartı değildir. Bu Hilal Kart geri ödemesi faizi olan değildir. Hilal Kart tüketici kredisi gibi ana para ve faiz ödemediğiniz takdirde, kapınıza icracı getirecek bir kart değildir, faizi yoktur, ödemesi yoktur'' diye konuştu. AA
 

demokrasi cahilleri...
 // ibrahim çelikoğlu
Tek partili vesayet rejminin öğretilirini ezberlemiş,kurtulamıyan bir zihniyet.Hukuk tanımam.Yargıya emir benden.İstediğimi asarım.İstediğimi keser hatta kafatasını yolarım.Gözleri dönmüş.Kime,nasaıl saldıracağını bilemiyor.MHP çökerse oylar,referandumda hayır diyen partilere sıçrar.Evet diyen bir AKP.Onlar yanlız kandırılmışlıklarını anlıyan inançlı kesimden alabilir.
Millet uyanmaya başladı.Kim bilir?Bakarsınız demokraside gerçekleşir......
23 Mayıs 2011 17:27
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler