YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan yıldız futbolcuya sahip çıktı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, futbol takım kaptanlarıyla yaptığı zirvede Emre Belözoğlu'na büyük destek verdiği öğrenildi.
Erdoğan yıldız futbolcuya sahip çıktı
14 Nisan 2015 / 07:42 Güncelleme: 14 Nisan 2015 / 10:08

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü’nde gerçekleşen zirvede, Anadolu takımları adına konuşan kaptanların F.Bahçe Kaptanı Emre Belözoğlu için yaptığı açıklamalar gündemde öne çıkan diyalog oldu.

Emre'ye haksızlık ediliyor

İstanbul ve Anadolu’da çıkılan birçok maçta karşılaşma öncesi ve sonraları dahil olmak üzere tepkilere ve küfürlü tezahüratlara maruz kalan Emre kendi içindekileri söyleyemeden takım kaptanları derdine yetişti. Kaptanlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Sayın Cumhurbaşkanım, Emre Belözoğlu’na çok haksızlık ediyorlar” diyerek sözlerine başladılar.

Erdoğan destek çıktı

İlhan Parlak (Kayseri Erciyes), Gökhan Ünal (Balıkesir) ve Servet Çetin (Mersin İY), “Türkiye’de, özellikle de statlarımızda başta Emre’ye olmak üzere nefret tohumları atılıyor. Emre aslında saha dışında çok sevilen bir insandır ancak saha içinde birçok kişiye antipatik geliyor. Bunun baş sebepleri arasında TV, gazete ve tribünlerde oluşan algı var. Bizler ve buradaki birçok kaptan Emre’yi yakından tanırız. Yapılan muameleyi kesinlikle hak etmiyor. Şimdilik bu yapılanlar Emre’ye olabilir ancak yarın bize de yapılır. Bugün Emre, yarın biz.”

Düzeltmemiz gerek

Bu sözlerin ardından notlarını alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Evet toplumdaki algı bizim de en çok dikkatimizi çeken konu. Toplum algısı önemlidir. Üzerinde çalışacağız ve bunu düzeltmek zorundayız”değerlendirmesinde bulunduğu ifade edildi. Emre'nin de bu uzun konuşmaların ardından “Benim yaşadıklarımı güzel anlattılar ve durumu özetlediler Cumhurbaşkanım” dediği öğrenildi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler