YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan ve Fidan'dan sürpriz görüşme!
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın MİT Müsteşarlığı’ndan istifa ederek AK Parti’den aday adayı olan Hakan Fidan’la ne zaman, nasıl görüştüğüne ilişkin ayrıntılar netleşiyor.
Erdoğan ve Fidan'dan sürpriz görüşme!
06 Mart 2015 / 09:19 Güncelleme: 06 Mart 2015 / 09:20

Fidan’ın istifa kararını, “Olumlu bakmıyorum” sözleriyle eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan dönüşü gazetecilerin sorusu üzerine, “Onu o göreve ben getirdim. Müsaade edilmiyorsa orada kalması ve ayrılmaması gerekirdi. Dolayısıyla tabii ki hâlâ kırgınım” diyerek aynı düşünceleri koruduğunu vurgulamıştı.

Yüz yüze görüştüler

Uçakta yapılan bu açıklamadan önce Erdoğan’ın Fidan’la 2 Mart’ta Suudi Arabistan’ın Medine kentinde görüştüğü öğrenildi.,

Edinilen bilgilere göre Erdoğan, gazetecilere ifade ettiği kırgınlığını ve tavrını Hakan Fidan’a yüz yüze görüşmesinde de iletti. Yumuşama sinyallerinin de alındığı belirtilen görüşmede Fidan’ın, MİT Müsteşarlığı görevinden ayrılma gerekçelerini ve yaşadığı sıkıntıları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktarma imkânı bulduğu belirtildi. Erdoğan ile Fidan, bundan sonraki sürece ilişkin de konuştu.

 

HABERTÜRK

...
 // Ömer
Hayalini Kurduğunuz "YENİ TÜRKİYE" idealinde! iyi yolculuklar. [Cenneti arzuluyor iseniz ölmekten( bilhasa düşmandan) asla korkmayacaksın.]...
06 Mart 2015 Cuma 12:52
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler