YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "TÜSİAD'ın geçmişte ne bedeller ödettiğini biliyorum"
Erdoğan: "TÜSİAD'ın geçmişte ne bedeller ödettiğini biliyorum"
14 Nisan 2015 17:48
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; "TÜSİAD Başkanı'nın geçmişte Türkiye'ye ne tür bedeller ödettiğini gayet iyi bilen birisiyim. Değerli arkadaşlarımın inceleyip ortaya çıkması mümkündür." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ve beraberindeki heyeti kabulünde konuştu.

Cumhurbaşkanı, "TÜSİAD Başkanı'nın geçmişte Türkiye'ye ne tür bedeller ödettiğini gayet iyi bilen birisiyim. Değerli arkadaşlarımın inceleyip ortaya çıkması mümkündür. Hangi işle iştigal etmişse, yaptıkları ve ödettikleri bedeller ortadadır. Hangi denetim kurumunda ne gibi görevler yaptılar, oralardan ne tür bedeller ödettiler bunun üzerine iyi durulması lazım. Ancak TÜSİAD başkanı yaptığı açıklamalarla adeta istikrar ve güveni baltalamaya çalışan, iş dünyasını tedirgin eden bir tavır içinde bulunuyor." dedi.

"TÜSİAD'ın başında olanların ağızlarından çıkanı kulaklarının duyması gerekir"

Bire beş katlıyorsun ve ondan sonra hala istikrarsızlıktan bahsediyorsun. Böyle bir şey olabilir m? Yalnız, bu ülkede bir istikrarsızlık olursa bu yanlışın bedelini ödeyecek olan da şahsen TÜSİAD'ın başkanı değil, tüm iş dünyası, tüm Türkiye'dir. Onun için TÜSİAD gibi kurumun başında olan insanlar ağızlarından çıkanı kulaklarının duyması gerekir."

"TÜSİAD Başkanı iş dünyasını tedirgin eden bir tavır içerisinde"

"Türkiye'de gerek ihracat noktasında gerek ekonomiyle ilgili konularda en hassas olması gereken kurumların içinde TÜSİAD geliyor. Ancak TÜSİAD Başkanı, yaptığı açıklamalarla adeta istikrar ve güveni baltalamaya çalışan, temsil ettiğini iddia ettiği iş dünyasını tedirgin eden bir tavır içinde bulunuyor."

"Sorumluluğunun bilinciyle hareket etmeyen bunun hesabını verir. Bu noktada herkesten aklı selimle hareket etmelerini bekliyorum."


AA

Etiketler: ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler