YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan - Trump görüşmesi sona erdi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki görüşme sona erdi.
Erdoğan - Trump görüşmesi sona erdi!
22 Eylül 2017 / 00:01 Güncelleme: 22 Eylül 2017 / 01:15

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Lotte New York Palace Otel'de, ABD Başkanı Trump ile gerçekleştirdiği görüşme TSİ 22.15'te başladı. Yaklaşık 50 dakia süren görüşme sona erdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmesinin basına açık bölümünde yaptığı açıklamada, "İnanıyorum ki gerek Amerika-Türkiye ilişkileri gerekse bölgesel gelişmeler, dünyadaki diğer konuları ele alma fırsatını bulacağız. Ben de bu fırsatı yakaladığımız için kendilerine özellikle çok çok teşekkür ediyorum." dedi.

Birleşmiş Milletler (BM) 72. Genel Kurulu'na katılmak üzere ABD'nin New York kentinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikili görüşmelerini sürdürüyor.

Erdoğan, bu kapsamda Lotte New York Palace Otel'de, ABD Başkanı Donald Trump ile bir araya geldi. Erdoğan ve Trump, gerçekleştirdikleri görüşmenin basına açık bölümünde basına açıklama yaptı.

İKİLİ İLİŞKİLER ELE ALINDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına "Birleşmiş Milletler Genel Kurulu vesilesiyle bulunduğumuz Amerika'da değerli dostum Donald ile bugün heyetlerarası ve ikili görüşmeyi gerçekleştireceğiz." sözleriyle başladı.

"İnanıyorum ki gerek Amerika-Türkiye ilişkileri gerekse bölgesel gelişmeler, dünyadaki diğer konuları ele alma fırsatını bulacağız." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ben de bu fırsatı yakaladığımız için kendilerine özellikle çok çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Görüşmeye, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın katıldı.

 // Domares
Dış politikada anlaşmak, birbirinden ne koparabilecekse koparmaya çalışmaktır. Dolayısıyla uzun lafın kısası anlaşamadılar diyivermek yerine, Kısa lafın uzuncası,karşılıklı olarak biri diğerinden neyi alabilmek için, onun istediği neyi verdi acaba demek daha doğru olabilir. Sırf olumsuzluk yaymak için anlaşamadılar demek, iyi niyet işareti değil....
22 Eylül 2017 00:37
 // patates
Trump eline dikkat, piramidi ters gösteriyor, uzun lafın kısası anlaşamadılar....
22 Eylül 2017 00:10
 // bascavus
feto culerin asparagas haber yapmayı unuttilar Trump Erdoğan i kabul etmeyeceklerdiye haber yapmadılar bü Türkiye Cumhuriyeti Trump Şalgami feto ve fetocu hain lerine gösterecektir...
21 Eylül 2017 23:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler