YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: Terörden korkmayacaksınız, korkutacaksınız
Cumhurbaşkanı Erdoğan TOBB Genel Kurul Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Töreni'ne katıldı, burada önemli açıklamalarda bulundu.
Erdoğan: Terörden korkmayacaksınız, korkutacaksınız
01 Mayıs 2015 / 17:21 Güncelleme: 01 Mayıs 2015 / 17:26

Türkiye sürekli vites yükseltmeli ve kendini yenilemelidir. Türkiye'nin kolunun kanadının kırıldığı günlere geldik. Bu çok önemli. Bu günlere gelmek kolay olmadı. Ekonomide engellere maruz kaldık. Demokraside kumpaslara kaldık. Paralel çetenin darbesine maruz kaldık. Etrafımız adeta ateş çemberi oldu ve komşularımızla ilişkilerimiz kesildi.

Defalarca engellenmeye çalışıldık. Çevremiz adeta kuşatıldı. Ama yinede 2023 hedeflerimizden sapmadık.

Siz kazandıkça Türkiye kazanıyor, 78 milyon kazanıyor. Bu dayanışmayı göstermeliyiz. Daha fazlasını yapacağınıza inanıyorum. Biz ihracata dayanan bir ekonomi yürüteceğiz. Türkiye'nin gücü ve istikrarı güven ortamına dayanıyor.

Korkmayacaksınız korkutacaksınız

Terörden korkmayacaksınız, terörü korkutacaksınız. Lütfen daha çok yatırım yapın, daha çok istihdam sağlayın. Sizleri yeni Türkiye yolunda yürümeye davet ediyorum. Yeni bir yol ayrımındayız. Türkiye kurumlarıyla tüm miadını doldurdu. İstikrar ve güven çok önemli. Güven yoksa istikrar olmaz. Artık yeni araçlara ve yöntemlere ihtiyacımız var. Bunun yolu yeni anayasadan geçiyor, yeni anayasa ile birlikte başkanlık sisteminden geçiyor. Artık bu gömlek bu bedene çok dar geliyor.

Bu milleti aldatmanın ne anlamı var?

Asgari ücret dediğiniz bir korumadır. Ey işveren yani sen bu rakamın altına inemezsin. Bunun üstü açık. Sen bunun üstüne çıktın da sana bir şey mi dediler? Bin liranın altına inemezsin. Milleti aldatmanın ne anlamı var yani?

Söke söke bitireceğiz

Birileri havalimanını engellemek için elinden geleni yapıyor. Engelleyemeyeceksiniz. Biz orasını söke söke bitireceğiz. Bu işin lamı cimi yok.

Bir avuç kifayetsiz, muhteris seçim öncesi Türkiye'yi germek için elinden geleni yapıyor. Neden illa Taksim diyorsun da milletin huzurunu kaçırıyorsun? Parlamenter sistem on yılda bir demokrasisinin önü kesilen bir sistem oldu. Türkiye'yi artık taşıyamıyor. Türkiye Ağustos 2014 ile birlikte yeni bir döneme girdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler