YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "Tek dertleri Türkiye büyümesin"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polat Enerji Geycek Rüzgar Enerji Santrali'nin açılış töreninde konuşuyor.
Erdoğan: "Tek dertleri Türkiye büyümesin"
30 Ocak 2015 / 16:40 Güncelleme: 30 Ocak 2015 / 18:06

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Diyorlar ki: 'Yatırım notumuz zarar görür'. Eğer işimiz Batı'daki derecelendirme kuruluşlarına, ekonomik analiz yapan çevrelere kalsa, bize yağmurlu havada bir bardak su vermezler.'' dedi.

"Türkiye'nin gelişmesini engellemek istiyorlar"

"Sıra Türkiye'ye gelince herkesin çevrecilik damarı kabarıyor. Aslında burada dert çevrecilik hassasiyeti sergilemek değil Türkiye'nin gelişmesini, büyümesini, kalkınmasını engellemek. Açık söylüyorum en büyük çevreci biziz. Şurada son 12 yılda bu alanda ortaya konan performansı hiçbir dönemde hiçbir iktidar ortaya koyamamıştır. Şu anda ülkemizdeki yenilenebilir enerji kaynaklarının tamamını seferber etmiş durumdayız. Bizden önce böyle bir şey yok denecek noktadadır."

"Buradaki dert Türkiye'nin gelişmesini engellemek"

Türkiye 2023'te bugünden 2 kat fazla enerji tüketecek. 120 milyar dolarlık yeni yatırıma ihtiyacımız var. Ülkemizde yenilşenebilir enerji kaynaklarını seferber etmiş durumdayız.

Bir ülkenin refah seviyesi düzeyi için enerji tüketimine bakılır. Doğalgaz ve petrol yerine kömüre dayalı termik santraller, jeotermal santralleri ikame edeceğiz.

Siz bakmayın çevrecilerin termik santralleri, kömürü kötülediklerini. Almanya ve ABD'de en çok kullanılan santral kömürdür. Buradaki dert Türkiye'nin gelişmesini engellemek. Rüzgar enerjisiyle Türkiye bizim dönemimizde tanıştı.

"Ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmaya kararlıyız"

Kömürü, nükleer enerjiyi çevreyi bozmadan kullanacağız. 12 yılda Türkiye genelinde 3 buçuk milyar fidan ve ağaç diktik.

Ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmaya kararlıyız. Her alanda olduğu gibi enerji yatırımlarında da önceliği özel sektöre veriyoruz. Doğalgazın gitmediği sadece 8-9 il kaldı.

"Faiz ödemesine giden her fazla kuruş, milletin hakkının gaspıdır"

Büyüyen güçlenen Türkiye hedeflerine doğru kararlılıkla ilerliyor ama bundan rahatsız olanlar var. Faize giden her fazla kuruşun milletin hazinesinin gaspıdır.

Bu ülkede faiz ödemesine giden her fazla kuruş, milletin hakkının gaspıdır. Faize gitmeyen kaynak yatırıma dönüşecek. Faiz oranı enflasyon öngörüsünün iki katı. Böyle bir çarpıklık olabilir mi? İnşallah bunlar düzelecek

"Ekonomimize kastedenlere karşı mücadelemiz sürecek"

Türkiye'yi siyasi ve ekonomik çökertmek isteyen üst aklın ve kuklalarının hevesleri kursaklarında kalacak Paralel yapı başta olmak üzere demokrasimize, ekonomimize kastedenlere karşı mücadelemiz sürecek.

Milletimizin ihanet edene tepkisi o kadar şiddetlidir. Bu ülkeye hizmet eden herkese kapım sonuna kadar açıktır.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler