YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan Pensilvanya'ya ateş püskürdü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Konya-İstanbul Hızlı Tren Hattı'nın açılış töreninde konuştu.
Erdoğan Pensilvanya'ya ateş püskürdü
17 Aralık 2014 / 15:53 Güncelleme: 17 Aralık 2014 / 15:56

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bu ülkeyi maşalara asla teslim etmeyeceğiz. Bu ülkeyi uluslararası çevrelerin taşeronu olan ihanet şebekelerine, paralel devlet yapılanmalarına, hoca görüntüsü altındaki şaklabanlara asla teslim etmeyeceğiz." dedi.

"Pensilvanya'da koruma altında olanlar buraya gelemez"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Pensilvanya açıklama yapıyor. Bakıyorsunuz şahsıma yönelik çok çirkin benzetmeler, beddua seansları ve şimdi daha da enteresan bir açıklama yaptı. Gazetelerden alınan, onun kendi takımı için 'onların yerinde olmak isterdim' diyor. Senin elini, kolunu bağlayan yok ki gel onların yanına, gel onların yerine. Hiç kimse sana 'gelme' demiyor, gel. Çoktandır sana 'gel' diyoruz zaten. Pensilvanya'da koruma altında olanlar buraya gelemez." dedi.

"Kurumlarımızı bunlardan temizledik ve temizliyoruz''

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Size bir sözümüz var; 'Bu Haşhaşilerden hesap soracağız' dedik. 'Uluslararası çevrelerin maşası olan bu paralel yapıdan hesap soracağız' dedik, 'İnlerine gireceğiz' dedik. Verdiğimiz sözü tuttuk, tutuyoruz ve tutacağız. İnlerine girdik, ihanetlerini tescilledik, daha da fazlasını yapacağız. Yolsuzluk iftirası altında darbe girişiminde bulunanlardan hesap sorduk, daha da soracağız. 'Basın özgürlüğü kısıtlanıyor' iftirasıyla Türkiye'yi dünyada karalamaya çalışanların oyunlarını da bozacağız. Emniyette oyunu bozduk, yargıda oyunu bozup yargıyı tehdit ve şantajdan da inşallah kurtacağız. Kurumlarımızı bunlardan temizledik ve temizliyoruz.''

"Biz Avrupa Birliği'nin kapı kulu değiliz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hiç kusura bakmasınlar, biz Avrupa Birliği'nin kapı kulu değiliz. Biz bir defa bir millet olma şuuru içerisinde, idraki içerisinde, alacaklarsa alırlar, almayacaklarsa almazlar. Bu sözlerimizden de rahatsız oluyorlar. Niye rahatsız oluyorsun "

Eski Türkiye'nin, o karanlık Türkiye'nin ne kadar aktörü varsa şu anda kucaklaşıyorlar

"Gerek 17 Aralık'ta gerek bugün kimlerin yan yana durduğunu, kimlerin ittifak yaptığını, kimlerin kucaklaştığını görün. Asıl meseleyi de asıl niyeti de o zaman daha iyi anlayacaksınız. Eski Türkiye'nin, o karanlık Türkiye'nin ne kadar aktörü varsa şu anda kucaklaşıyorlar. Birbirlerine methiyeler düzüyorlar. Düşman kardeşler seçimlerde birbirlerini destekliyorlar. Birbirlerine diyet ödüyorlar diyet. Kasetlerin diyetlerini ödüyorlar. Şantaja boyun eğerek, tehditlere boyun eğerek, üst aklın talimatlarına boyun eğerek birbirlerine diyet ödüyorlar."

"Birtakım o karanlık güçler işbirliği yapmış, bir senaryo yazmış, uygulamaya başlamışlardı"

''Yine geçen yıl Konya'ya gelmiştim. Yargı, emniyet ve medya el ele verdiler, o gün bir operasyon başlattılar. Adına yolsuzluk operasyonu dediler. Ama çok kısa süre içinde, meselenin yolsuzluk olmadığı ortaya çıktı. Emniyet, yargı içindeki, medyadaki, iş dünyasındaki, sivil toplum örgütlerindeki birtakım o karanlık güçler işbirliği yapmış, bir senaryo yazmış, uygulamaya başlamışlardı. İşte dikkat ederseniz yönetmenlerden bir tanesi açıkladı. Ne dedi, 'Senaryoyu yazdılar, elimize verdiler, biz de oynadık.' Bizim o gün boyun eğeceğimizi, o gün darbe girişimine razı olacağımızı zannettiler.''

"Konya'da tekrar Fattiha'yı okuduk"

Konya AK Parti'ye destek veren 91 il içerisindeki en yüksek dördüncü şehir. 35 büyükşehirde ise birinci. Allah bizi birbirimize mahçup etmesin. Konya'da tekrar Fattiha'yı okuduk. Maşallah sayın Başbakanımız, büyük bir azimle milletin ve Konya'nın emanetini iftiharla taşıyor.

'Onların hesabı varsa, Allah'ın da hesabı vardır' dedik

Yakın tarihimizde büyük acılar yaşadık. Batı'daki kalkınmayı onlarca yıl sadece seyrettik. Eğitimde modern imkanlardan mahrum bırakıldık. Sağlıkta insan yerine konulmadık. Gençlik yıllarımda malum genel müdürün olduğu yıllarda SSK'nın durumunu düşünüyorum. Hasta girip de hasta çıkıyorduk

Hızlı trenleri sadece televizyonlarda görüyorduk. Uçağı sırt üstü yatıp gökyüzünde seyrediyorduk. Darbelerle sürekli Türkiye'nin önü kesilmeye çalışıyordu. Ama biz durmadık, hizmet ettik. 'Onların hesabı varsa, Allah'ın da hesabı vardır' dedik ve yolumuza devam ettik.

"Bu millete kimse boyun eğdiremez"

-Milletimizin her birine umut, özgüven aşıladık, ülkemizin büyük bir devlet olduğunu milletimize hatırlattık, dünyaya gösterdik. 12 yıl önce ne yaptıysak ülkemiz için, vatanımız için, bayrağımız için yaptık. Aynı zamanda mazlumlar için, garipler için, sesi hiç duyulmayanlar için yaptık.Bu millete kimse boyun eğdiremez.

İki kadim başkenti vuslatını gerçekleştiriyoruz. Hasret bugün vuslata dönüşüyor. Bugünden itibaren İstanbul-Konya arası 4 saat 15 dakika. Kısa bir süre sonra Rabia (4) olacak.

"Sen gel de Türkiye sana demokrasi dersi versin"

Milli birlik, çözüm dememizden rahatsız oldular. Defalarca bize oyunlar oynadılar, tuzakları bozdular. Geçen yıl da 17 Aralık'ta Konya'daydım. Yargı, emniyet, medya ele ele verip bir operasyon yaptılar. Adına 'yolsuzluk' dediler. Daha o gün yolsuzluk olmadığı belli oldu. Hükümeti devirmeye yönelik operasyondu. Karanlık güçler bir senaryo yazmış ve oynadılar.

Karanlık güçler bir senaryo yazıp uygulamaya başlamıştı. Yönetmen açıkladı, 'Senaryoyu yazıp elimize verdiler, biz de oynadık'. Tuzak bozuldu, asıl niyetleri hemen ortaya çıktı. 17 Aralık'ta ve bugün kimlerin ittifak yaptığını görün. Asıl niyeti daha iyi anlayacaksınız.

Türkiye'ye gelecek, demokrasi dersi verecekmiş, sen gel de Türkiye sana demokrasi dersi versin. Özgürlük dersi verecekmiş, git AB'ye ver.

 

AA

türk islam tarihinde
 // sürüm,sürüm sürünsünler insaALLAH (cc)
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
17 Aralık 2014 Çarşamba 16:46
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler