YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan, partisinin Grup toplantısında konuştu
Erdoğan, partisinin Grup toplantısında konuştu
Erdoğan, partisinin Grup toplantısında konuştu
29 Nisan 2008 / 13:27 Güncelleme: 29 Nisan 2008 / 00:00


AK Parti Grubu'nda partili milletvekillerine seslenen Başbakan Erdoğan, 'yeşil sermaye' eleştirilerine cevap verdi. Erdoğan, Muhalefeti gerçekleri saptırmakla suçladı.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Meclis Grubu'nda partili milletvekillerine seslendi.

Yoğun bir yasama çalışmasını geride bıraktık. Sosyal Güvenlik Yasa tasarısını tamamladık, şimdi de 301'inci madde Meclis Genel Kurulu'na geliyor. Sadece Ankara'ya mahkum olmadık. Katar'la 26 milyon dolar olan ticaretimizi 480 milyon dolara çıkardık. Dün orada 4 bin Türk varken bugün 7 bin Türk ekmek yiyor. Bunlar son derece önemli göstergeler. Suriye ile de aybnı şekildi. İlişkiler çok büyük sıçramalar kaydetti. Allah aşkına buna kim niye karşı çıkar. Suriye'ye gitme İsveç'e gitme Katar'a gitme Bulgaristan'a gitme Yunanistan'a gitme... Arkadaşlar gitmeyince olmuyor. Gitmeyince ticaretin bu rakamlara çıkmıyor.


Neden bu hazımsızlık? Bu gayretlerin arkasında ne var. Millet bu tartışmaları görüyor. Millet bu tartışmaları izliyor. Yatırımın sermayenin ticaretin rengi ırkı olmaz. Bu yaklaşımın Türkiye'ye nerelere taşıdığını geçmişte gördük. Millete bedel ödetemezsiniz. Nereden buluyorsunuz bu yetkiyi? Millet zaten sizin iktidar olmanızı isteseydi 22 Temmuz'da sizi iktidara getirirdi. Her platformda istikrar ve güven vurgusu yapıyoruz. Ekonomimizin geleceği için hayati önemi olduğunun altını çiziyoruz. Milletin moralinden bazıları rahatsız oluyor. bunların kim olduğunu millet çok iyi biliyor. Milletin gelişimini rahatlatmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Milleti rahatsız etmek için her yolu deniyorlar. Onlar kazansı da Türkiye ne olursa olsun. Şimdi en iyi fırsatı yakaladıklareını sanıyorlar. Kuraklık ve küresel krizle vuruyorlar. Türkiye'ye zarar veremeyeceksiniz. Türkiye'ye bedel ödetemezsiniz. Bu milletin sevincine bir kez olsun ortak olun. Türkiye'de çok güzel şeyler oluyor. Türkiye çok iyi yerlere gidiyor. Bunu gösterin. Siz bu güne kadar bir kez şunu yapın demediniz. Diyemezsiniz ki yok ki. Tüzüğünüz programınız yok ki.. İşiniz hakaret etmek. Eleştirebilmek için öneri getirmek gerekir.


Ekonomik göstergeler saptırılıyor. bankalar zarar etmiyor artık. Devletin bankaları zarar açıklamıyor. Hükümetimiz çiftçinin karşısında değildir.


2 bin işletmeye 1 milyar YTL kredi vereceğiz. Krediler için başvurular 1 Mayıs'ta başlayacak. Bu da yeni iş kapıları açacak. Bu yeni uygulamanın ülkemize ve KOBi'lerimize hayırlı olmasını diliyorum.


Ayrıca bu sabah sendikalarla yaptığı görüşmelere değinen Başbakan Erdoğan, 1 Mayıs kutlamaları ile ilgili son sözü söyledi. Erdoğan sendikalara provokasyon uyarısı yaptı.


Başbakan Erdoğan, 1 mayıs kutlamaları ile ilgili son sözü söyledi.


Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi:

1 Mayıs işçi ve emekçilerimizin kutladığı bir gündür. 1977 ve 19962da acı hatıralarımız var. 1 Mayıs'ı bir anarşi ve tahrik vesilesi olarak gören illegal örgütler var. Bunları bir fırsat yolu olarak görülmesini istemiyoruz.

Bu anlamlı gül Emek ve Dayanışma içöin önemli bir gün olarak kutlansın. dostluk ve kardeşlik perçinleşsin. Miting talebine olumlu yaklaşımda bulundu bulunmayı sürdürüyor. Biz hukuk neyi gerektiriyorsa bunu yapmalıyız. Demokratik hakların önüne set çekemeyiz.

Mülki idarenin tespit ettiği alan neyse oralarda gösteri ve yürüyüşümüzü yaparız. hayır ben burada yapacağız diye dayatamayız. Türkiye bir kanun devletidir. Buna uymalıyız. Tören yapacağız derseniz bu başka.. Çelenk koyarsanız konuşma yaparsınız ayrılırsınız. Bu da sendşkaların üst düzey görevlileri ile olur. Ama 25-30 bin kişi, ile bunu yaparsanız bu olmaz.

Bu sabah sendikalarla bir görüşme yaptık. Arkadaşlarımız değerlendirmelerini yapıyor. öğleden sonraki görüşmelerden sonra gerekli açıklama yapılacaktır. Sendilklardan iyi niyet ve duıyarlılık bekliyoruz. İyi niyet ve duyarlılık karşıtı illlegal örgütler harekete geçebilir. Bunlara fırsat verilmemelidir. Asla provaokatörlere izin verilmemelidir. Provokasyona zemin hazırlamaya kimsenin hakkı yoktur.


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler