YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan partilileri uyardı
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Tayyip Erdoğan, genişletilmiş İl başkanları toplantısında teşkilatlarını referandum konusunda uyardı: Nasıl olsa geçer demeyin
Erdoğan partilileri uyardı
23 Mayıs 2010 / 12:09 Güncelleme: 23 Mayıs 2010 / 12:15

AK Parti, 12 Eylül referandumu için ana sloganı “Üstünlerin hukukundan hukukun üstünlüğüne” olarak belirledi.

Başbakan Tayyip Erdoğan, 50 ilde miting yaparak CHP, MHP ve BDP'yi “değişime ayak direyenler” olarak halka şikâyet edecek. Erdoğan önceki gün toplanan genişletilmiş il başkanları toplantısında teşkilatlara, “Nasıl olsa referandum geçer demeyin” uyarısı da yaptı. Erdoğan kısa değerlendirmesinde, “12 Eylül'ün 30'uncu yıldönümünde, 12 Eylül Anayasası'ndaki en kapsamlı değişiklik yapılacak. Millete, CHP, MHP ve BDP'nin Meclis'te nasıl kol kola değişime ayak dirediğini anlatın. Anayasa değişikliğinin millete neler kazandıracağını anlatın” dedi.

“Ramazandan sonra 12 Eylül'de çifte bayram yaşayacağız” diyen Erdoğan teşkilatlara, “Anayasa değişikliğine toplumun desteği yüksek. Nasıl olsa geçer” rehavetine kapılmamaları uyarısı da yaptı.

ERDOĞAN 50 İLE GİDECEK

AK Parti 1 Ağustos'ta başlatacağı kampanya ile 81 il ve 72 büyük ilçede açık hava toplantısı düzenleyecek. Başbakan Erdoğan, 50 ile gidecek. Başbakan Erdoğan teşkilatlara “Terör örgütünden korkmayın. Sandık güvenliği sağlanacak” bilgisini de verdi. Kampanyada ana slogan olarak, “üstünlerin hukukundan hukukun üstünlüğüne” işlenecek. Bunun yanı sıra “12 Eylül'le hesaplaşma”, “daha fazla demokrasi ve daha fazla özgürlük” temaları öne çıkarılacak. İstikrarın sağlandığı ülkede ekonomik zenginliğin de artacağı vurgulanacak.

Habertürk

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler