YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan orada da dünya lideri oldu!
Erdoğan orada da dünya lideri oldu!
09 Aralık 2014 07:23
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter'da en çok takipçisi olan siyasi isimlerden biri oldu. Davutoğlu'nun da listede olduğu sıralamanın birinci sırasında ABD Başkanı Barcak Obama var!

ABD merkezli internet istatistik sitesi Twidiplomacy'nin hazırladığı en çok takip edilen twitter hesapları listesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı'nın resmi hesapları da bulunuyor.

Şu anda 5 milyon 280 bin takipçisi bulunan Erdoğan'ın Twitter hesabının arka fonunda 'Milli İrade Milli Güç Hedef 2023' sloganı olan afiş yer alıyor.

Erdoğan'ın 4'üncü sırada olduğu listenin ilk üçünde sırasıyla 49 milyon takipçiyle ABD Başkanı Barack Obama, 16 milyon takipçi ile Papa Francis, 7 milyon takipçi ile Hindistan Başbakanı Narendra Modi var. Başbakan Ahmet Davutoğlu 2 milyon 180 bin takipçiyle listeye 19'uncu sıradan girerken listenin 20'nci sırasında ise 1 milyon 780 bin takipçiyle T.C. Cumhurbaşkanlığı'nın resmi hesabı bulunuyor.

7'nci sıradaki Ürdün Kraliçesi Raina (3 milyon 388 bin), 9'uncu sıradaki Arjantin Devlet Başkanı Cristina Kirchner (3 milyon 295 bin) ve 13'üncü sıradaki Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff (2 milyon 968 bin) listenin kadın isimleri. Liste oluşturulurken kişilerde aktif görevde bulunuyor olması kriter alındı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler