YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan: "O isimle ile aynı masada oturmadım"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BezmiAlem Vakıf Üniversitesi'nin akademik yıl açılışında konuştu. Erdoğan konuşmasında, gerçekleştirilen reformlara, kobani olaylarına ve Ortadoğu'ya ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.
Erdoğan: "O isimle ile aynı masada oturmadım"
03 Kasım 2014 / 10:37 Güncelleme: 03 Kasım 2014 / 13:01

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BezmiAlem Vakıf Üniversitesi'nin akademik yıl açılışında konuştu. Erdoğan konuşmasında, Eğitim, sağlık, adalet, emniyet alanlarında kararlı adımlar attıklarını belirterek "Bu 4 alanda Türkiye'yi gerçekten çok farklı yerlere ulaştırdık" dedi.

Sağlıkta Reform

Sağlıkta 12 yıl içerisinde büyük bir dönüşüm gerçekleştiğini belirten Erdoğan, "Kimse 12 yıl öncesine bakmıyor, bugüne bakarak eksiklikleri söylüyor" dedi. Tıpta hoca açığını kapatmaya yönelik sağlık bilimleri üniversitesi kurmak için adım attıklarını belirten Erdoğan, bu nedenle BezmiÂlem Vakıf Üniversitesini kurduklarının altını çizdi.

Devlet hastanesinde çalışan doktorlar için doçent ve profesör olma yolunu da açtıklarını söyleyen Erdoğan, "Sorumluluk mevkiine geldiğimizde vatandaşımızın tüm eczanelerden ilaç alabileceği sistemi kurduk. Sağlık sistemini sil baştan yeniden kurduk. Toplumun her ferdini sigorta kapsamına aldık. Hasta ayrımını eczane ayrımını ortadan kaldırdık" dedi.

Boyunların büküldüğü dönemlerin bir daha geri gelmemek üzere tarih olduğunu belirten Erdoğan, "Sağlıkta yaşanan dönüşümde sadece binalar ve cihazların yenilenmesinden ibaret değildir personelimiz artıyor. Daha donanımlı bir nesil arkadan geliyor" dedi.

3 Kasım tarihinin önemi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 Kasım'ın kendisi için çok farklı bir anlamı bulunduğunu, 12 yıl önce o zaman genel başkanı olduğu siyasi partinin, ilk seçimlerine girip, milletten aldığı yetkiyle tek başına iktidar görevini üstlendiğini hatırlattı.

Eğitime hep destek

Maddi sıkıntıların eğitimin önüne engel olarak çıkmaması için önemli adımlar attıklarını söyleyen Erdoğan, "Göreve geldiğimizde 76 üniversite varken, şimdi 175 üniversitemiz oldu. Her şehirde bir üniversite kurduk" dedi. Şu an itibarıyla 250 bin dersliğe ulaşıldığını belirten Erdoğan, "Toplamda değil 250 derslik, 12 yılda bizim gerçekleştirdiğimiz bunlar. Eğitim imkanını fiziken ulaşılamaz olmaktan çıkardık" dedi.

 

"Bunlar Hain"

Son günlerde yaşanan olayları sert bir dille eleştiren Erdoğan, "Bir bayan doktorumuz Doğu'ya gidip orada nasıl hizmet verecek?. Bunlar hain kendi vatandaşlarına ihanet ediyorlar" dedi. Eleştirilerine devam eden Erdoğan, "Kürt vatandaşlarımızın insanca yaşamasının önünü açmıyorlar. İsteseler de, istemeseler de oralara hizmet götüreceğiz" dedi.

Bir çok terör örgütünün hedefindeyiz

Türkiye'nin Bulunduğu coğrafya konumundan ve sahip olduğu kaynaklar yüzünden bir çok terör örgütünün hedefi halinde olduğunu belirten Erdoğan, yaşanan olaylarda Batı medyasının tavrını eleştirerek, "Batı'nın kendi topraklarında Türkiye'de ki olaylara benzer olaylar olduğunda verdiği tepkilere bakın. Türkiye'de gezi olayları yaşandığında Batı medyasında tavra bakın" dedi.

Sisi ile aynı masaya oturmadım

Türkiye'de polisin müdahalesine tepki gösterenlerin Mısır'da meşru Cumhurbaşkanının darbe teşebbüsü ile düşürülüp binlerce kişinin öldürülmesine seslerini çıkarmadıklarını belirten Cumhurbaşkanı, "Sisi ile aynı masada oturmadım. Çünkü o adama meşruiyet kazandıracak kadar meşruiyetini kaybetmiş bir lider değilim. Ben gerilimden değil haktan yanayım" dedi.

"Algı operasyonu yürütülüyor"

Her gün uluslararası bir takım gazetelerin tamamen yalan ifadelerle Türkiye'ye karşı algı operasyonu yürüttüğünü söyleyen Erdoğan, "Bize DEAS'a destek veriyorsun diyenler var. 200 bin Kürdü Kobani'den kabul eden biziz. Neden Kobani? Irak'a neden müdahale etmiyorsunuz?" dedi.

Türkiye'nin manda ve himaye'yi elinin tersi ile itmiş bağımsız bir ülke olduğunun altını çizen Erdoğan, "Eğer şu anda ileri demokrasilere sahip ülkeler bizim kaldığımız tehditlerle karşı karşıya olsalardı tepkileri çok daha fazla olurdu. Batı medyasına itibar etmeyeceğiz. Onların hesabı varsa milletinde bir hesabı var" dedi.

Türkiye'nin ne içerideki ihanet şebekelerine ne de dışarıdan gelen algı operasyonlarına boyun eğmeyeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan," Türkiye eyvallah edecek bir ülke değildir. Kim ne yazarsa yazsın, kim hangi iftirayı atarsa atsın, hangi ihaneti yaparsa yapsın biz iç politikamızı da, dış politikamızı da milletimizle birlikte kendimiz belirleyeceğiz" dedi.

Etiketler: , ,
iğne
 // yılmaz türk
Apo ile İmralı da oturanlar kim ?...
03 Kasım 2014 Pazartesi 11:15
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler