YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan o belgeleri açıkladı
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 1926-1950 yılları arasında CHP dönemine ait, camilerle ilgili 9 belgeyi açıkladı.
Erdoğan o belgeleri açıkladı
24 Nisan 2012 / 14:59 Güncelleme: 24 Nisan 2012 / 15:00

Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, 1926-1950 arasında 513 cami, çoğunun üzerinde cami olan 327 arsa, bin 70 mescitin satıldığını belirterek, ''Bunlarla birlikte, kilise, manastır, türbe, mezarlık, imaret, darüşşifa ve benzeri çok sayıda tarihi eserin satışı yapılıyor. Toplamda 3 bin 411 adet hayrat vakıf taşınmazının satışı gerçekleştiriliyor'' dedi.

''CHP'ye gönül veren kardeşlerime de sesleniyorum: İnanıyorum ki sizin mayanız sağlam ama önünüzdeki genel başkan sıkıntılı'' diyen Erdoğan,''Bu dosya içinde, tek parti döneminde camilerin satışına, depo olarak kullanılışına, ahır ve ağıl yapılmasına, halkevi ve parti binası yapılmasına dair onlarca, yüzlerce haber kupürü bulunuyor. Sayın Kılıçdaroğlu, Diyanet İşleri Başkanımızdan, o makamdan özür dile. Seni Kutlu Doğum Haftalarına çağıran Diyanet İşleri Başkanı'na, 'Edebe, adaba, mukayyir bir şekilde onurun varsa bunları açıkla' diyorsun. Bunun cevabını verecek makam Diyanet İşleri Başkanlığı değil. Bunun cevabını verecek olan merci vakıflardır, buradan isteyeceksin, yani bizden isteyeceksin'' ifadelerini kullandı. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler